Społeczność w systemach rezerwacji. Czy to możliwe ?

Do niedawna każdy przeciętny mieszkaniec naszego kraju, chcąc wyruszyć na swe ciężko zapracowane wakacje i biorąc za swój cel któryś z regionów Polski, przechodził tę samą uciążliwą procedurę. Zasiadał za komputerem, wyszukiwał oferty, a potem spędzał godziny na telefonowaniu. Nie trudno było spotkać się z odpowiedzią : „Niestety nie mamy wolnych pokoi”, „Tak mamy, ale cena z serwisu www nie odpowiada naszej obecnej…”, „Tego co na zdjęciu pokoju nie mamy, ale mamy inny, na poddaszu, też ładny…” to też kursywą bo cytat – i tak do znudzenia.

Z drugiej strony również właściciele miejsc noclegowych nie mieli łatwego życia: rezerwacje, rezygnacje w ostatniej chwili, brak zainteresowania i świecące pustką pokoje. Do tego ciągłe odbieranie telefonów, zamieszanie związane z umieszczeniem oferty na wielu płatnych portalach internetowych.

Kiedyś musiało się to wreszcie skończyć!… i skończyło się z dniem 7 października 2009 roku.

Co się takiego stało 7 października 2009 roku ?

W owym dniu na polskim rynku usług turystycznych pojawiła się zupełna nowość – społecznościowy system rezerwacji miejsc noclegowych online – Dotbook.

Czym jest Dotbook?

Dotbook jest tworzony, rozwijany i promowany przez społeczność internetową. Dzięki temu daje nieograniczone możliwości wszystkim uczestnikom. Tradycyjny system rezerwacji polega na tym, że operator, tworzy portal i bazę miejsc noclegowych. Daje właścicielom tych miejsc możliwość publikowania swoich ofert, z reguły za stałą opłatą abonamentową. Natomiast goście mogą za pośrednictwem jednego adresu www dokonywać rezerwacji, często z koniecznością potwierdzania telefonicznego.

System Dotbook wprowadził znaczną rewolucję w proponowanych dotychczas rozwiązaniach.

Właściciel obiektu noclegowego może samodzielnie lub z pomocą Opiekuna publikować swoje oferty w Dotbook.pl. Nie ponosi z tego tytułu żadnych stałych opłat wobec systemu. Dzięki pomocy Opiekunów, Dotbook daje możliwość oferowania swoich miejsc noclegowych przez Internet także tym Wynajmującym, którzy niekoniecznie mają chęć, czas lub umiejętności, żeby zajmować się tym osobiście. Opiekunowie za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie, co zachęca ich do nawiązywania współpracy z Wynajmującymi.

Publikowanie ofert miejsc noclegowych nie ogranicza się wyłącznie do jednego adresu internetowego – Dotbook otwiera możliwość pojawienia się oferty w nieograniczonej ilości miejsc w Internecie. Jest to możliwe, ponieważ www.Dotbook.pl to nie portal, a system rezerwacji, który może być umieszczony na dowolnym serwisie www lub portalu tematycznym. Dzięki temu, po pierwsze daje ogromne korzyści dla Wynajmujących, ze względu na ilość publikacji w Internecie, z drugiej strony daje możliwość zarabiania Partnerom, którzy umieszczają system Dotbook na swoim serwisie partnerskim.

Dodatkowo cały system jest promowany przez Polecających i uczestników Programu Partnerskiego.

Wszystko to sprawia, że nad rozwojem i promocją pracuje duża społeczność internetowa.

Korzyści dla wszystkich?

Dotbook daje możliwości wszystkim uczestnikom. Właściciele miejsc noclegowych są obecni w szeroko dostępnej bazie z systemem rezerwacji online. Opiekunowie dbający o wizerunek pokoi w Dotbook otrzymują swój procent od rezerwacji. Polecający, którzy przekonają Wynajmujących – jednorazowe wynagrodzenie. Wszyscy Internauci – przejrzysty program partnerski. Baza miejsc udostępniona będzie bez żadnych opłat wszystkim właścicielom serwisów www, blogów, portali, którzy czerpać będą korzyści z każdej rezerwacji.

Najbliższe plany?

Za opracowanie i wykonanie koncepcji systemu Dotbook oraz jego promocję odpowiada agencja e-marketingowa wirtuale.pl. W najbliższych dniach rozpocznie się szeroka kampania promocyjna wykorzystująca m.in. nowoczesne metody komunikacji: marketing wirusowy, szeptany i e-PR.

„Liczymy na dynamiczny rozwój oraz dużą grupę Uczestników zainteresowanych systemem rezerwacji Dotbook. Przekazujemy w ręce Internautów przysłowiową wędkę. Nasz sukces uzależniliśmy od sukcesu wszystkich Uczestników, więc to głównie od społeczności internetowej zależeć będzie dalsza przyszłość Dotbook” – mówi Joanna Muszyńska, Prezes Dotbook Sp. z o.o.

„Dotbook to pierwszy w Polsce, a także na świecie, społecznościowy system internetowej rezerwacji miejsc noclegowych, skupiający w swoich założeniach szeroką grupę osób współpracujących przy jego rozwoju i promocji. Umożliwia on zarabianie pieniędzy na wielu poziomach uczestnictwa. Pomaga w pracy Wynajmującym. Jest także znacznym ułatwieniem dla poszukujących miejsc noclegowych”. – dodaje Wojciech Korona Prezes Zarządu wirtuale.pl Sp. z o.o.

Więcej informacji na www.Dotbook.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu