Ploter Canon imagePROGRAF iPF755 nagrodzony

Firma Canon Europe poinformowała, że jej wielkoformatowa drukarka imagePROGRAF iPF755 zdobyła wiosenną nagrodę Buyers Laboratory Inc (BLI) „Pick” w kategorii „Wyróżniająca się, wielkoformatowa, wielofunkcyjna kolorowa drukarka atramentowa”. Wyróżnienie przyznano za „niezrównane połączenie szybkości, wartości, jakości i łatwości użycia”.

Firma BLI, która dwa razy do roku honoruje najlepsze urządzenia do przetwarzania obrazu swoimi nagrodami „Pick”, stwierdziła, że „niedościgniona wydajność, szeroka gama oszczędzających czas programów narzędziowych i duża łatwość obsługi” modelu imagePROGRAF iPF755 „wyznaczyła nowy standard na konkurencyjnym rynku wielofunkcyjnych, szerokoformatowych drukarek atramentowych”. Dyrektor europejskiego laboratorium BLI, David Sweetnam, chwalił funkcje ograniczające koszty, w tym tryb druku ekonomicznego, który — jak wykazały testy BLI — może przynieść duże oszczędności.

System druku wielkoformatowego iPF755, wprowadzony do sprzedaży w maju 2009 roku, wraz z modelami imagePROGRAF iPF650, iPF655 i iPF750, posiada kompaktową konstrukcję z prostym systemem ładowania papieru w rolach oraz kontrolą wydruku od frontu urządzenia. Urządzenie zadrukowuje arkusz A0 w ciągu zaledwie 48 sekund, umożliwia zmianę atramentów podczas drukowania (zbiorniki wymieniane „na gorąco”) i w połączeniu z oprogramowaniem rozliczeniowym firmy Canon może śledzić koszty druku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nagrody dla drukarki imagePROGRAF iPF755 – urządzenia, które cieszy się wielką popularnością od momentu premiery rynkowej. Przyznane wyróżnienie to kolejne uznanie dla naszych starań, aby dostarczać innowacyjne produkty, które spełniają potrzeby naszych klientów w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej” – powiedział James Casey, specjalista ds. marketingu rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe.

Buyers Lab (www.buyerslab.com) oferuje specjalistom branżowym analizy konkurencyjności dotyczące kopiarek, drukarek, faksów, skanerów, powielaczy, urządzeń wielkoformatowych i produktów wielofunkcyjnych. Firma, założona w 1961 roku, publikuje najobszerniejsze i najdokładniejsze raporty dotyczące biurowych urządzeń do przetwarzania dokumentów, z których każdy reprezentuje miesiące wyczerpujących testów w amerykańskich i brytyjskich laboratoriach BLI.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu