Internet – realna apteka i kompendium wiedzy medycznej

Pod takim hasłem odbyła się konferencja poświęcona wynikom badania Internetu jako źródła wiedzy medycznej. Ankietowani przyznali, że w Internecie chcieliby mieć dostęp do opinii ekspertów, a najlepszym źródłem wiedzy medycznej jest dla nich wyszukiwarka internetowa.  

49 % ankietowanych korzysta z Internetu jako źródła wiedzy medycznej przynajmniej raz w miesiącu, 43 % kupowało leki online. W Internecie badani szukają najczęściej wiedzy encyklopedycznej i słownikowej, opisów nietypowych przypadków oraz opinii pacjentów i ich krewnych. Chcieliby mieć dostęp on-line do opinii ekspertów i wybitnych specjalistów oraz lekarzy i farmaceutów. Wyszukiwarki internetowe zostały wskazane jako najczęściej wykorzystywane i najlepiej oceniane źródło wiedzy medycznej, wyprzedzając literaturę medyczną, programy telewizyjne oraz konsultacje z pracownikami służby zdrowia.

„Fakt, że pierwsze miejsce wśród źródeł wiedzy medycznej (w porównaniu zarówno ze źródłami online jak i offline) zajęła wyszukiwarka internetowa, wskazuje na rosnącą rolę całego Internetu jako kanału komunikacji z klientami na rynku farmaceutycznym i medycznym. Warto jednak pamiętać o tym, że wyszukiwarki same w sobie nie generują kontentu, lecz ułatwiają jedynie użytkownikom dostęp do tego, co już istnieje w Internecie. Kontent zaś w obecnych czasach to już nie tylko strona firmowa, artykuły i publikacje na dany temat, ale również opinie i komentarze zamieszczane przez Internautów.” –  komentuje wyniki badania Michał Hejka, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju sieci IDMnet.

Konferencja była podsumowaniem wyników badań prowadzonych na grupie 2000 użytkowników Internetu na przełomie sierpnia i września. Spotkanie zostało zorganizowane przez twórców badania: IDMnet, 4clover i House of Numbers. Trwają prace nad pogłębionym raportem z badań, w którym udostępnione zostaną wszystkie dane w podziale na płeć, wykształcenie i inne dane metryczkowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu