AVG LinkScanner zapewnia bezpieczeństwo w sieciach społecznościowych

Twitter, Blip i inne sieci społecznościowe są zagrożone przez złośliwe strony WWW ukrywające się za skróconymi adresami URL; LinkScanner wykrywa te zagrożenia pozwalając na swobodne korzystanie z tych serwisów.Popularna praktyka umieszczania skróconych adresów URL w „tweetach” Twittera, postach Blipa oraz innych wiadomościach publikowanych w serwisach społecznościowych stanowi okazję dla hakerów, którzy wykorzystują anonimowość tych adresów do przemycania zainfekowanych stron WWW. AVG LinkScanner® to jedyne dostępne dziś narzędzie zabezpieczające, które wykrywa obecność zatrutych stron, ponieważ testuje cel każdego łącza URL w czasie rzeczywistym i nie używa czarnych list, które szybko stają się przestarzałe ze względu na to, że hakerzy nieustannie przenoszą swoje „kryjówki”.

„Problem ze skróconymi łączami polega na tym, że zwykle nie przypominają one pierwotnych adresów URL, więc nie zawsze wiadomo, co reprezentują. Użytkownik klika łącze, żeby przejść do konkretnej witryny, ale łącze można łatwo zmodyfikować tak, aby wysłało go na stronę z trojanami, oprogramowaniem szpiegowskim, rootkitami i innym złośliwym kodem”, powiedział Roger Thompson, główny dyrektor ds. badań w AVG Technologies.

Usługi skracania linków stały się popularne, ponieważ pomagają zmieścić adresy URL w 140-wyrazowym limicie Twittera. Obecnie dostępnych jest kilkanaście witryn oferujących usługi skracania adresów, przy czym niektóre są wbudowane bezpośrednio w aplikacje Twittera lub inne narzędzia społecznościowe.

Zainfekowane strony WWW to najnowszy sposób, w jaki hakerzy i spamerzy rozpowszechniają złośliwe oprogramowanie w celu przechwytywanie haseł albo rekrutowania komputerów do botnetów. Użytkownik może zainfekować swój komputer poprzez zwykłe kliknięcie łącza, wyświetlenie zdjęcia, a czasem nawet przez zatrzymanie wskaźnika myszy nad banerem. Aby uniknąć wykrycia, hakerzy zwykle infekują konkretną stronę WWW na niespełna dobę, po czym przenoszą się gdzie indziej.

„LinkScanner to jedyne narzędzie zabezpieczające, które potrafi wykrywać obecność zatrutych stron za skróconymi adresami URL — dodał Thompson. — Tylko LinkScanner może powstrzymać użytkowników przed kliknięciem w łącze, zanim będzie za późno”.

AVG LinkScanner® to bezpłatne narzędzie, które można pobrać pod adresem http://www.linkscanner.avg.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu