AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3,5G ED VR – otwiera świat makrofotografii

NIKON wprowadza na rynek nowy obiektyw do fotografii makro AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3,5G ED VR. Ten kompaktowy i lekki obiektyw formatu DX, o skali odwzorowania 1:1, wyposażony został w wysokiej jakości system optyczny oraz system redukcji drgań drugiej generacji (VR II).

„Kreatywne możliwości nowego modelu znacznie wykraczają poza zakres funkcji standardowych zestawów fotograficznych. Obiektyw AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3,5G ED VR dzięki niewielkim wymiarom i wadze może być w wygodnie używany z popularnymi lustrzankami cyfrowymi NIKON D90 i D5000. Znakomicie nadaje się do poznawania świata makrofotografii” – powiedział Zurab Kiknadze, kierownik ds. obiektywów, akcesoriów i oprogramowania w firmie NIKON Europe.

Obiektyw AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3,5G ED VR zapewnia skalę odwzorowania 1:1, która pozwala, także osobom dopiero debiutującym w makrofotografii, zrobić szczegółowe zdjęcia bardziej złożonych faktur i detali – nawet do takiego poziomu szczegółowości jak np. załamania i wzory widoczne na liściach i płatkach roślin czy skrzydłach owadów. Dodatkowo, system VR II gwarantuje stabilność obrazu w wizjerze, a także ostrzejsze ujęcia przy dłuższych czasach otwarcia migawki oraz podczas nagrywania filmów.

Nowy NIKKOR posiada kąt widzenia odpowiadający długości ogniskowej 127,5 mm w formacie FX/35 mm, co znacznie zwiększa możliwości wykonywania zdjęć portretowych lub reporterskich w porównaniu z obiektywami dostępnymi w standardowych zestawach.

Obiektyw AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3,5G ED VR wykonany został z wykorzystaniem soczewek ze szkła ED (o ultraniskiej dyspersji), co zapewnia wyraziste odwzorowanie scen o wysokim kontraście, a 9 zaokrąglonych listków przysłony pozwala na atrakcyjne rozmycie tła. Jednocześnie silnik SWM umożliwia płynne i ciche korzystanie z funkcji autofokusa. Jego nieobracający się element przedni umożliwia korzystanie akcesoriów do lamp błyskowych mocowanych na obiektywie, takich jak zestaw do zdjęć makro NIKON SB-R1C1.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu