Specjalne pakiety od F-Secure do ochrony od pięciu do dwudziestu komputerów

F-Secure, producent rozwiązań do ochrony danych, wprowadził na rynek specjalne pakiety, które resellerzy mogą oferować klientom potrzebującym kompleksowego bezpieczeństwa większej liczby komputerów. Składają się one z licencji F-Secure Internet Security 2010 na 5, 10,15 lub 20 stanowisk. Pakiety są przeznaczone dla odbiorców potrzebujących kompleksowej ochrony danych, ale bez funkcji centralnego zarządzania.

Pakiety są nowością w ofercie F-Secure. „Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie multilicencji na 5,10, 15 i 20 stanowisk po rozmowach z naszymi partnerami. Jest to oferta atrakcyjna cenowo dla klientów, przy zapewnieniu 20% marży dla resellera. Rozwiązania są proste w obsłudze i konfiguracji, zawierają też wszystkie potrzebne mechanizmy ochronne.” – powiedział Krzystof Brzeziński, Channel Manager Consumer Business z F-Secure w Polsce.

Pakiety są dostępne u dystrybutorów : Action S.A. i Veracomp S.A. Cena zaczyna się już od 50 zł netto dla klienta końcowego, co oznacza, że ochronę 15 komputerów można zapewnić za 750 zł.

Zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez AV-Test.org* pakiet ochronny F-Secure Internet Security 2010:

  • o 80% zmniejszył wpływ na pracę systemu
  • o 70% mniej pamięci zużywa
  • o 60% szybciej skanuje komputer

Nowa funkcja ochrony przeglądania sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Gdy użytkownik szuka konkretnego hasła np. poprzez Google otrzymuje listę stron. Te bezpieczne są zaznaczone zielonym symbolem, natomiast obok szkodliwych pojawia się czerwony znak „x”. Oprogramowanie automatycznie blokuje witryny, które rozpowszechniają niebezpieczne aplikacje lub służą do wyłudzania poufnych danych np. dostępu do konta bankowego on line. Ochrona przeglądania w F-Secure Internet Security 2010 obejmuje też unikatową funkcję Exploit Shield, która blokuje ataki wymierzone w luki w zabezpieczeniach przeglądarki. Luki powstają w wyniku braku aktualizacji za pomocą najnowszych „łat” lub poprawek udostępnionych przez producenta. Funkcja Exploit Shield chroni przed atakami na luki, które nie zostały jeszcze „załatane” przez dostawców oprogramowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu