McAfee ogólnoświatowym członkiem BSA

Lider technologii bezpieczeństwa przyłączył się do działań BSA w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Firma McAfee, zajmująca się technologią bezpieczeństwa, rozszerzyła swoją współpracę z Business Software Alliance. Dotychczasowa współpraca w regionie Azji i obu Ameryk została rozszerzona na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Antypirackie działania BSA wymierzone są w firmy korzystające z nielicencjonowanego oprogramowania. Poprzez programy edukacyjne BSA uświadamia także ryzyko związane z korzystaniem z nielegalnych programów, w tym konsekwencje finansowe, prawne i techniczne, takie jak utrata danych czy zainfekowanie sytemu wirusami, włącznie z negatywnymi skutkami wizerunkowymi wskutek podważenia dobrego imienia firmy.

„Obecnie BSA reprezentuje 89 firm na całym świecie, zjednoczonych w walce z  nielegalnym oprogramowaniem. Biorąc pod uwagę, że skala piractwa na świecie wynosi 41%* a w Unii Europejskiej 35% ciągle jest dużo do zrobienia w tym zakresie” — mówi Georg Herrnleben, Dyrektor BSA na Europę Środkową i Wschodnią, Afrykę oraz Bliski Wschód. — „Witamy McAfee w programach EMEA i cieszymy się, że działania BSA przeprowadzane w tym regionie są widoczne i doceniane przez naszych członków. Dzięki członkostwu większej liczby firm mamy większe możliwości skutecznego działania i w efekcie realną szansę zmniejszenia skali korzystania z nielegalnego oprogramowania przez firmy działające w tym regionie świata”.

McAfee jest największą na świecie firmą koncentrującą się wyłącznie na bezpieczeństwie informatycznym. Jej siedziba mieści się w Santa Clara w Kalifornii. McAfee pomaga zabezpieczyć systemy i sieci na całym świecie umożliwiając użytkownikom bardziej bezpieczne korzystanie z Internetu i robienie zakupów on line. Produkty McAfee umożliwiają użytkownikom indywidualnym, firmom, instytucjom z sektora publicznego oraz operatorom telekomunikacyjnym spełnienie wymogów prawa, ochronę danych, zapobieganie zakłóceniom pracy, identyfikację podatności na zagrożenia oraz ciągłe monitorowanie i doskonalenie poziomu bezpieczeństwa.

David Quantrell, prezes McAfee EMEA, mówi: „Członkostwo McAfee w BSA ma zasadnicze znaczenie dla ochrony własności intelektualnej, zwłaszcza na nowych rynkach. Nielicencjonowane oprogramowanie przysparza problemów nie tylko firmom z branży software’owej, ale również ich klientom. W takiej dziedzinie, jak bezpieczeństwo, w obliczu bardzo szybkiego tempa pojawiania się nowych zagrożeń, tylko legalne oprogramowanie zapewnia klientom poziom wsparcia niezbędny do ochrony ich własnych danych, własności intelektualnej i infrastruktury”.

Robert Żelazo, dyrektor generalny McAfee na Polskę, Litwę, Łotwę i Ukrainę dodaje: „Korzystanie z legalnego i właściwie aktualizowanego oprogramowania podnosi poziom bezpieczeństwa informatycznego nie tylko zainteresowanego podmiotu, ale także jego partnerów biznesowych, kontrahentów i klientów. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy właściwym celem hakerów jest zdobycie poufnych informacji i danych osobowych, które mogą być następnie wykorzystywane w działalności przestępczej. Dlatego cieszę się, że również w Polsce będziemy współpracować z organizacją, która od dwudziestu lat odnosi sukcesy propagując korzystanie z legalnego oprogramowania”.

Także Bartłomiej Witucki, koordynator i rzecznik BSA w Polsce nie kryje satysfakcji z włączenia McAfee do działań w Polsce: „Doświadczenia McAfee w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego z pewnością okażą się niezwykle przydatne w propagowaniu wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z oprogramowania i unikania zagrożeń związanych z korzystaniem z nielegalnych programów komputerowych. Dlatego mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie korzyści nie tylko samej firmie i naszej organizacji, ale także szerokiej grupie użytkowników komputerów i Internetu w Polsce”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu