EFOR. REAL ESTATE komercjalizuje „Przędzalnię Braci Muehle” – nowe biura w Łodzi

Firma EFOR. REAL ESTATE, zajmująca się doradztwem i obsługą w sektorze nieruchomości przemysłowych, komercyjnych oraz nowych inwestycji mieszkaniowych, została wiodącym agentem przy komercjalizacji „Przędzalni Braci Muehle” – nowoczesnego budynku biurowego klasy B przy ul. Żeligowskiego 3/5 w Łodzi.

„Przędzalnia Braci Muehle” to zrewitalizowane przedwojenne obiekty fabryczne oferujące ponad 3.800 m2 powierzchni, zaadaptowane na obiekt biurowo – usługowy oraz 5.000 m2 powierzchni biurowo – usługowej w nowo powstającym pięciokondygnacyjnym budynku. Na parterze odnowionej fabryki znajduje się reprezentacyjne lobby, lokale handlowo – usługowe oraz restauracja. Dla najemców obiektu zaprojektowane zostały:

  1. trzykondygnacyjny parking dla 75 samochodów,
  2. powierzchnie magazynowe przeznaczone na wynajem oraz zielony ogród, który poza walorami estetycznymi pomoże w szybkim zregenerowaniu sił potrzebnych do efektywnej pracy w dalszej części dnia.

Nieruchomość położona jest w Łodzi, we wschodniej części dzielnicy Polesie, przy ulicy Żeligowskiego 3/5. Z racji bezpośredniej bliskości Śródmieścia lokalizacja zaliczana jest do szeroko rozumianego centrum miasta. Usytuowanie inwestycji w tym miejscu gwarantuje łatwy dostęp komunikacją prywatną oraz publiczną, a przebiegająca w pobliżu linia kolejowa ze stacją Łódź – Kaliska oraz Aleja Włókniarzy, która jest odcinkiem drogi krajowej A1 (międzynarodowej E75), umożliwiają dogodną komunikację kołową pomiędzy dużymi miastami.

„Przędzalnia Braci Muehle” znajduje się w zasięgu kilkuminutowego spaceru do największego centrum handlowo – rozrywkowego w Europie „Manufaktury” oraz reprezentacyjnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie usytuowane są urzędy, banki, restauracje i punkty usługowe. W odległości 250 metrów znajduje się Hotel Reymont.

Potencjał nieruchomości pozwolił na stworzenie na jej terenie ciekawego projektu w oparciu o istniejącą zabudowę postindustrialną, a nowoczesne rozwiązania architektoniczne gwarantują efektywną aranżację biur oraz wygodę i bezpieczeństwo pracy użytkowników.

Rewitalizacja „Przędzalni Braci Muehle” rozpoczęła się 6 lipca 2009 r. Oddanie I fazy (3.800 m2) planowane jest na I kwartał 2010 r. Oddanie II fazy (5.000 m2) na II kwartał 2011 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu