HP Printonomics

Spełniając oczekiwania środowiska biznesowego, HP prezentuje nowe modele urządzeń oraz rozwiązania umożliwiające efektywne i zintegrowane zarządzanie drukiem oraz obiegiem dokumentów w firmie.Podczas konferencji i warsztatów Printonomics 2009 firma HP zaprezentowała nowe produkty i rozwiązania dla klientów komercyjnych.

Firma HP, globalny lider usług druku i przetwarzania obrazu dla biznesu, przedstawiła przyjazne środowisku technologie, które w połączeniu z wyjątkowymi produktami i rozwiązaniami, wspierają zarządzanie środowiskiem druku i obiegu dokumentów oraz optymalizują jego infrastrukturę w firmie.

Podczas cyklu warsztatowych składających się na konferencję Printonomics 2009, która odbyła się dzisiaj w Warszawie, specjaliści HP zaprezentowali całą gamę rozwiązań oferowanych klientom biznesowym; od sposobów na redukcję kosztów związanych z drukiem, poprzez usprawnienie przesyłu informacji wewnątrz organizacji, aż do kwestii bezpieczeństwa w środowisku druku i przetwarzania obrazu. Kompleksowo omówione zostały aspekty związane ze sprawdzonymi technologiami druku mono i w kolorze oraz zaprezentowano nowe urządzenia w ofercie HP.

„W tak trudnych czasach, wymagających od firm poszukiwania kolejnych sposobów efektywnego zarządzania zasobami i redukcji kosztów funkcjonowania, HP dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom, pomaga swoim klientom  optymalizować wewnętrzne procesy i znaleźć znaczące źródła oszczędności.” – powiedział Tomasz Czertak, Dyrektor HP IPG EPSS.

Podczas konferencji Printonomics 2009 po raz pierwszy zaprezentowano nowe na modele drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i skanerów przeznaczonych dla klientów biznesowych. Są to:

  1. Drukarka HP Color LaserJet Enterprise CP4525 (z serii CP 4520), oferująca rozbudowane funkcje sieciowe, dużą pojemność zasobników na papier oraz zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa.
  2. Drukarka HP Color LaserJet Professional CP5225, zapewniająca profesjonalnej jakości wydruk wielu rodzajów dokumentów, zarówno zwykłych dokumentów tekstowych, jak i materiałów marketingowych, ulotek itp.
  3. Drukarka HP LaserJet Enterprise P3015,  zapewniająca wysoką jakość i wydajność wszędzie tam, gdzie małe grupy robocze pracują w zarządzanym środowisku informatycznym i drukują duże ilości dokumentów.

Skaner arkuszowy HP Scanjet 7000 to szybki, dwustronny skaner z podajnikiem arkuszy, który usprawnia zarządzanie obiegiem dokumentów w małych, średnich i dużych firmach. Można go wykorzystać jako samodzielne rozwiązanie do zarządzania dokumentami albo łatwo zintegrować z istniejącym systemami obiegu dokumentów.

Skaner arkuszowy HP Scanjet Enterprise 9000 zaprojektowano z myślą o środowiskach i przedsiębiorstwach, które potrzebują niezawodnego, dedykowanego rozwiązania do usprawnienia obiegu dokumentów. To szybkie, wytrzymałe urządzenie do skanowania dokumentów formatu A3 jest łatwe w obsłudze i oferuje prostą instalację oraz integrację z nowymi oraz istniejącymi systemami zarządzania dokumentami.

„Podczas dzisiejszych warsztatów i prezentacji pokazaliśmy, że oferując wydajne i oszczędne pod względem zużycia energii urządzenia drukujące, zmniejszając zużycie materiałów eksploatacyjnych, a także konsolidując architekturę informatyczną w firmie, możemy zwiększyć zadowolenie klienta, gwarantując mu obniżenie kosztów związanych z drukiem.  Jednocześnie podnosząc poziom bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, zapewniamy korzyści środowisku naturalnemu.” – powiedział Robert Sekuła, Kierownik Grupy Produktów dla Biznesu HP IPG Polska.

Szeroka oferta produktów, usług i rozwiązań HP dla przedsiębiorstw, w połączeniu z doświadczeniem w dziedzinie IT, została zaprojektowana w ten sposób, by przekształcać procesy biznesowe firm i obniżać koszty poprzez zoptymalizowanie infrastruktury druku i przetwarzania obrazu, efektywne zarządzanie środowiskiem druku oraz ulepszenie i usprawnienie obiegu dokumentów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu