Zmiana struktury w Harman/Becker w Polsce

Długoletni dystrybutor produktów marki Becker firma ESElectro od października 2009 roku będzie jedynym przedstawicielem firmy Harman/Becker Automotive Systems w Polsce.

Firma ESElectro (od stycznia 2009 roku występująca jako spółka GPS Konsorcjum) będzie nie tylko koordynować sprzedaż, ale również reprezentować interesy firmy Harman/Becker Automotive Systems i marki Becker w Polsce. Oznacza to, że będzie odpowiadać za wdrażanie strategii sprzedaży, koordynację działań marketingowych i PR-owych oraz funkcjonowanie serwisu. Planowane jest wprowadzenie wielu nowych rozwiązań, m. in. już od października rusza infolinia dla wszystkich klientów (76 850 73 53). Zmienia się również serwis urządzeń PND, od tej pory będzie za niego odpowiadać GPS Konsorcjum. Dodatkowo na terenie całej Polski będzie pracować grupa przedstawicieli marki Becker, którzy będą reprezentować firmę, prowadzić szkolenia oraz dbać o wizualizację marki w punktach sprzedaży.

Marek Krygier, zasiadający w zarządzie firmy Harman/Becker Automotive Systems w Niemczech, pozostaje bezpośrednim zwierzchnikiem przedstawicielstwa w Polsce. Odpowiada również za koordynację działań na terenie całej Europy Wschodniej.

Spółka GPS Konsorcjum powstała na bazie firmy ESElectro, która od 2004 roku działa na rynku tachografów i nawigacji. ESElectro w 2005 roku rozpoczęło współpracę z firmą Navteq, producentem map cyfrowych, jako jej jedyny oficjalny przedstawiciel w Europie Wschodniej. Natomiast w 2006 roku firma rozszerzyła swoją działalność o produkty marki Becker, zostając generalnym importerem urządzeń tej firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu