Przejdź do treści

SMI kończy etap beta Eska.pl i powiększa dział IT

Dziś zakończył się etap beta nowego serwisu Radia Eska. Serwis został wdrożony przez Supermedia Interactive. SMI kontynuuje prace nad rozwojem serwisu i powiększa zespół programistów dedykowanych obsłudze Eski.

W nowym serwisie gruntownej przebudowie poddano bazę muzyczną Radia Eska. Wprowadzono mechanizmy społecznościowe i narzędzia pozwalające użytkownikom na dodawanie opinii i aktywne współtworzenie niemal każdej sekcji serwisu.

„Wdrożenie nowego serwisu Eska.pl to największy projekt zrealizowany ostatnio przez SMI i pod względem technicznym przedsięwzięcie na dużą skalę. Najważniejszym wyzwaniem była integracja z serwisami satelickimi: Wazzzup, Eska TV, Eska Live Remix, Eska Games. Realizując projekt skupiliśmy się na zapewnieniu maksymalnej wydajności rozwiązania i przystosowaniu serwisu do obsługi znacznej ilości multimedialnych treści.” – komentuje Mariusz Steć – Dyrektor ds. IT Supermedia Interactive.

Wszystkie prace związane z nową wersją portalu wykonane zostały w oparciu o autorskie rozwiązanie Supermedia Interactive – system zarządzania treścią – Content Manager 3.0. Na potrzeby projektu CM został rozbudowany o mechanizmy dedykowane umożliwiające m.in. zarządzanie treściami muzycznymi i video, reklamą oraz wydarzeniami. W portalu, z racji jego dużej oglądalności i rozbudowanego charakteru, wykorzystano zaawansowane techniki poprawy wydajności i wprowadzono mechanizm importu danych umożliwiający wykorzystanie kontentu serwisów satelickich Eski. Projekt został zrealizowany przy współpracy z działem e-technologii Time SA i agencją Hypermedia.

Zakończenie etapu beta to nie koniec zmian w serwisie. Strona będzie stale rozwijana, dopasowywana do potrzeb grupy docelowej i wzbogacana o nowe narzędzia budujące lojalność odbiorców. Obecnie trwają prace nad rozwojem mechanizmów społecznościowych i Klubu Eski. W związku z dalszymi pracami nad serwisem i nowymi projektami realizowanymi dla Grupy Radiowej Time, Supermedia Interactive planuje rozszerzenie działu IT i zatrudnienie nowego programisty do zespołu dedykowanego obsłudze Radia Eska. Trwa rekrutacja na to stanowisko.