Nowy fundusz WDM i Totmesa na początek zainwestuje w 6-10 spółek

Black Pearl Capital S.A. – nowy fundusz inwestycyjny założony wspólnie przez Privilege Capital Management S.A. (grupa WDM) i Totmes Finance S.A. (grupa Totmes) – otrzyma na starcie trzy miliony złotych na inwestycje. Środki te zainwestuje w 6-10 spółek, które w ciągu 12 miesięcy debiutować będą na warszawskiej giełdzie. Międzyczasie dodatkowy kapitał z rynku publicznego pozyska również sam fundusz. Jego emisja akcji planowana jest na 2010 rok.

„Powstanie Black Pearl Capital SA to kolejny krok w rozwoju współpracy między WDM a Totmesem. Sądząc po dotychczasowych doświadczeniach, ta współpraca będzie się z czasem coraz bardziej zacieśniać. Co do funduszu, mamy już wyselekcjonowanych 6 spółek, w które zainwestuje środki. To firmy z branż. W ciągu kilku miesięcy przeprowadzimy też emisję nowych akcji, aby pozyskać kolejne środki na inwestycje.” – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

Grupa TOTMES jest zaangażowana kapitałowo w ponad 30 spółek, w większości spółek niepublicznych. Są to m.in. Gymnasion S.A., Eurosnack S.A., ZEUS S.A., Sco-Pak Sp. z o.o. Zainwestowała w swoje projekty ponad 80 mln złotych. Emisje prywatne i publiczne, pierwotne i wtórne, tych spółek obsługiwać będzie grupa WDM.

– „Przyjętliśmy założenie, że Black Pearl Capital inwestował będzie w nowe projekty, tj takie które dotychczas nie znajdowały się w portfelu inwestycyjnym WDM czy Totmesa. Natomiast spółki, w które inwestowaliśmy dotychczas, będziemy razem wprowadzać na rynek regulowany lub do alternatywnego systemu obrotu. Dotyczy to również wszystkich spółek, w które dotychczas inwestował Totmes. Tutaj korzystać będziemy z możliwości oferowanych przez grupę WDM, czyli Domu Maklerskiego i Autoryzowanego Doradcy.” – komentuje Piotr Chmielewski, Prezes Zarządu Totmes S.A.

– „Tworzony w ten sposób konglomerat finansowy zaoferuje spółkom szukającym finansowania rozwoju zupełnie nową jakość wsparcia. Przy okazji będzie też miał możliwość istotnego zdynamizowania wyników finansowych osiąganych przez wchodzące w jego skład spółki.” – komentuje Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu