Canon przedstawia imageFORMULA P-150 – najszybszy przenośny skaner dwustronny formatu A4

Canon Europe wprowadził do sprzedaży imageFORMULA P-150 — najszybszy na rynku przenośny, dwustronny skaner formatu A4. Model zaprojektowano z myślą o szybko rosnącym rynku skanerów osobistych .

imageFORMULA P-150 to unikatowe urządzenie w swojej klasie. Oferuje wbudowane oprogramowanie, które umożliwia natychmiastowe skanowanie po podłączeniu do dowolnego komputera PC, największą szybkość skanowania wśród urządzeń zasilanych przez USB oraz automatyczny podajnik dokumentów na 20 arkuszy do wydajnego skanowania wsadowego.

Canon imageFORMULA P-150 może skanować nawet 15 stron na minutę –działa zatem niemal dwukrotnie szybciej niż najbliższe mu konkurencyjne urządzenie, choć jest zasilany z gniazda USB. Jako jeden z najmniejszych dwustronnych skanerów A4 na rynku nadaje się idealnie dla użytkowników mobilnych, biurowych i domowych.

Niewielkie rozmiary i stylowe wzornictwo nowego skanera dobrze pasują do małych i domowych biur, w których miejsce na biurku jest często ograniczone. Intuicyjna obsługa pozwala szybko przystąpić do pracy nawet tym osobom, które wcześniej nie miały do czynienia ze skanowaniem dokumentów.

Skaner jest również doskonałym narzędziem dla pracowników mobilnych, którzy muszą odsyłać dokumenty do biura. Zamówienia, wnioski o prowizje, kontrakty, miesięczne zestawienia, rachunki, zdjęcia lub pisane ręcznie notatki mogą być skanowane i przesyłane do biura z dowolnej zdalnej lokalizacji. Skaner sprawdza się branżach, takich jak bankowość, ubezpieczenia, administracja publiczna, służba zdrowia, transport, telekomunikacja i edukacja, w których archiwizacja, wyszukiwanie i przechowywanie dokumentów mają kluczowe znaczenie.

„Zespół projektowy Canona wyznaczył nowy standard przenośnego skanera, konstruując jeden z najszybszych, najlżejszych produktów w tej klasie i zamykając go w nowoczesnej, jedwabisto-czarnej obudowie. Pokazuje to, że jesteśmy liderem rynku pod względem technologii przetwarzania obrazu, innowacji i wzornictwa” – powiedział Sean Suematsu, dyrektor działu rozwiązań do skanowania dokumentów w Canon Europe.

Wbudowane w skaner oprogramowanie CaptureOnTouch Lite pozwala użytkownikom łączyć się z dowolnym komputerem stacjonarnym lub laptopem bez instalowania dodatkowych sterowników lub pakietów oprogramowania, co oznacza, że model imageFORMULA P-150 to prawdziwie mobilne rozwiązanie. W celu zwiększenia łatwości obsługi dołączono do niego również standardową wersję oprogramowania CaptureOnTouch, które umożliwia proste i szybkie wykonywanie rutynowych zadań oraz natychmiastowe skanowanie dokumentów jednym naciśnięciem przycisku. Oprócz wysokiej precyzji i jakości skanowania urządzenie oferuje funkcje, takie jak automatyczne wykrywanie rozmiaru strony, wyrównywanie przekręconych obrazów oraz rozpoznawanie koloru.

Skaner wyposażono w standardowe sterowniki ISIS i TWAIN, które umożliwiają łatwą integrację z dowolną aplikacją. Ponadto dołączony pakiet oprogramowania zawiera aplikacje BizCard Reader do skanowania i importowania wizytówek oraz Paperport do łatwego archiwizowania, organizowania i wyszukiwania dokumentów.

Canon imageFORMULA P-150 będzie dostępny w całej Europie od listopada 2009 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu