Atos Origin będzie integrował systemy IT na potrzeby Olimpiady w Rio de Janeiro i Soczi

Atos Origin zajmie się przygotowaniem i integracją systemów informatycznych pod kątem obsługi Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady w 2016 roku w Rio de Janeiro.

Porozumienie Atos Origin z organizatorami Igrzysk Olimpijskich jest największym do tej pory kontraktem na dostarczanie usług informatycznych dla wydarzeń sportowych na świecie. Atos Origin współpracował do tej pory przy organizacji Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City (2002), Atenach (2004), Turynie (2006) i Pekinie (2008). Obecnie, firma zakończyła prace nad przygotowaniem systemów IT na potrzeby Zimowych Igrzysk w Vancouver (2010). Atos Origin zajmie się również obsługą Igrzysk w Londynie (2012), Soczi (2014) i Rio de Janeiro (2016).

Działania podejmowane przez firmę koncentrują się są na integracji, zarządzaniu i zabezpieczaniu systemów IT. Dostarczone rozwiązania będą odpowiedzialne m.in. za przekazywanie wyników zawodów i informacji o sportowcach w czasie krótszym niż 0.3 sekundy. Projekt jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających wdrożeń IT z racji stałego budżetu, nieprzekraczalnych terminów i spraw związanych z bezpieczeństwem danych.

„Wybór Rio de Janeiro na gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku został przyjęty bardzo pozytywnie przez Atos Origin. We wrześniu zakończyliśmy przygotowania do obsługi Igrzysk w Vancouver 2010, a obecnie przygotowujemy się do Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Projekty te przyczynią się do wzmocnienia wizerunku Atos Origin w oczach przyszłych pracowników i klientów w Brazylii” – zapowiada Diego Pavia CEO na region Ameryki Łacińskiej i Hiszpanii w Atos Origin.

W Brazylii Atos Origin jest obecny od 19 lat i zatrudnia obecnie 1,500 osób. Firma, podobnie jak w pozostałych 40 krajach, specjalizuje się w doradztwie, integracji systemów i zarządzaniu operacyjnym, koncentrując się na dostarczaniu kompletnych rozwiązań i usług dla projektowania, budowy i zarządzania rozwiązaniami IT dla klientów z sektorów: przemysłowego, telekomunikacyjnego, energetycznego i finansowego. W lipcu 2007 roku Atos Origin był głównym partnerem technologicznym XV zawodów Pan America. Firma była odpowiedzialna za integrację działań wszystkich partnerów technologicznych w zakresie projektowania, budowania i zarządzania systemami i infrastrukturą IT.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu