Wizz Air będzie latał z Gdańska do Paryża

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zapowiedział uruchomienie kolejnego połączenia z Gdańska do Paryża Beauvais.

Loty do stolicy Francji rozpoczną się 18 grudnia 2009 r. Na nowej trasie samoloty Wizz Air będą obsługiwać dwa połączenia tygodniowo, w poniedziałki i piątki.

Jest to już czwarte połączenie, jakie Wizz Air zamierza uruchomić z Gdańska jeszcze w tym roku. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami 17 grudnia przewoźnik rozpocznie loty do Mediolanu Bergamo oraz Eindhoven, a 18 grudnia do Bergen. Co więcej, do bazy zostanie dodany trzeci samolot Airbus A320, co pozwoli na uruchomienie nowych połączeń oraz zwiększenie częstotliwości lotów na 6 już istniejących.

Dwa dni temu przewoźnik zapowiedział uruchomienie połączenia do Paryża z Wrocławia 17 grudnia 2009 r. Wtedy ruszą również trasy do Dortmundu i Oslo. Z kolei w lipcu 2010 r. Wizz Air rozpocznie loty z Wrocławia do Eindhoven, Forli Bolonii, Cork Mediolanu Bergamo oraz Doncaster-Sheffield.

Ceny biletów na loty z Gdańska do Paryża, zawierające podatki i opłaty zaczynają się od 100 zł. Bilety można rezerwować na stronie wizzair.com lub za pomocą infolinii pod numerem 0 703 50 30 10.

Ponadto od 7 października zostaną obniżone ceny biletów na transfer Wizz Air z gdańskiego lotniska do centrum miasta. Koszt przejazdu w jedną stronę będzie wynosił 4 euro, w obie – 8 euro.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu