Lider platform ERP dla przedsiębiorstw, system Microsoft Dynamics AX 2009 już w Polsce

W dniach 7-9 października br., podczas konferencji „Efektywna realizacja strategii podstawą sukcesu przedsiębiorstwa”, odbędzie się polska premiera systemu Microsoft Dynamics AX2009.

„Wynikiem prowadzonego przez Microsoft dialogu z przedstawicielami biznesu i dopasowywaniem rozwiązań do aktualnych potrzeb menedżerów i wymogów rynku, jest wprowadzona niedawno do Polski najnowsza wersja systemu Microsoft Dynamics AX. Intuicyjność aplikacji, szeroki zakres funkcjonalny i ogromne możliwości technologiczne są doceniane przez klientów, partnerów i niezależnych analityków np. Gratner. Zbliżająca się konferencja, jest wyrazem dbałości o relacje z klientami i dzieleniem się wiedzą z kluczowymi decydentami w firmach na temat skutecznych metod optymalizacji procesów biznesowych przedsiębiorstw przy wykorzystaniu dostępnych technologii.” – powiedział Mariusz Wołodźko, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics, w polskim oddziale firmy Microsoft.

Microsoft Dynamics AX2009 to najnowsza wersja kompleksowego systemu ERP, który wspiera menedżerów w sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Nowa platforma, zawiera zestaw narzędzi oraz funkcjonalności, które obejmują kluczowe procesy biznesowe organizacji.

Microsoft Dynamics AX2009 wyróżnia intuicyjny interfejs, który pozwala na dopasowanie układu i rodzaju wyświetlanych informacji do roli, jaką użytkownik pełni w swojej organizacji. Dostosowanie oparte jest na możliwościach systemu w zakresie ustawiania widoku głównego dla użytkownika aplikacji tzw. Role Center. Widok ten łączy w sobie wiele technologii w zakresie raportowania i analizy danych tj. Business Intelligence, dzięki którym użytkownik ma dostęp do pełnego zestawu informacji niezbędnych w procesach decyzyjnych w ramach jego obszaru odpowiedzialności.

System Microsoft Dynamics AX2009 posiada również wbudowane, elastyczne i w pełni konfigurowalne mechanizmy sterowania procesami (workflow). Pozwalają one określić grupę docelową, zasady zatwierdzania, eskalacji do menadżera lub automatycznej akcji podejmowanej przez system po upływie określonego czasu.

Funkcjonalność i możliwości, jakie daje użytkownikom nowy Microsoft Dynamics AX 2009 zostaną zaprezentowane w trakcie październikowej konferencji „Efektywna realizacja strategii podstawą sukcesu przedsiębiorstwa”, organizowanej przez dział rozwiązań biznesowych firmy Microsoft, Microsoft Dynamics we współpracy z firmami partnerskimi .

Konferencja adresowana jest do osób podejmujących kluczowe decyzje w firmie, a szczególnie dyrektorów finansowych, dyrektorów zarządzających, dyrektorów produkcji i logistyki, dyrektorów sprzedaży czy dyrektorów IT. Zainteresuje nie tylko użytkowników poprzedniej wersji systemu Microsoft Dynamics AX, ale również wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak usprawnić zarządzanie swoim przedsiębiorstwem.

Podczas 30 sesji merytorycznych wystąpią eksperci i praktycy systemów ERP, którzy mówić będą o współczesnych wyzwaniach oraz potrzebach w obszarze zarządzania strategicznego, optymalizacji produkcji, procesów logistycznych czy zakupowych. Branżowe rozwiązania wspierające przedsiębiorstwa produkcyjne usługowe i dystrybucyjne zaprezentują kluczowi Partnerzy Microsoft Dynamics AX.

Dzięki innowacyjnej konwencji konferencji i pogrupowaniu poszczególnych sesji merytorycznych w bloki tematyczne dopasowane do roli pełnionej w organizacji oraz dedykowane wybranym branżom uczestnicy będą mieli możliwość dowolnego skonstruowania agendy imprezy. Dzięki temu goście mogą dostosowywać tematykę wykładów i warsztatów do sektora, w jakim działa ich przedsiębiorstwo oraz roli jaką sami w nim pełnią.

Symulacja środowiska pracy dyrektora ds. Finansów, Produkcji, Logistyki, Sprzedaży z wykorzystaniem systemu Microsoft Dynamics AX 2009 na żywo pozwoli uczestnikom wcielić się w role pełnione w organizacji, zmierzyć z codziennymi zadaniami i problemami, znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i zobaczyć praktyczne zastosowanie systemu w rzeczywistej pracy w firmie.

Dodatkowo, uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w grze strategicznej, opartej na Dynamics AX2009 i w praktyce doświadczyć, jak łatwo i szybko mogą mieć dostęp do informacji i podejmować decyzje wpływające na udział rynkowy ich wirtualnej firmy.

Ponadto w trakcie poszczególnych sesji uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiania z ekspertami w formie otwartej dyskusji. O swoich opiniach, doświadczeniach i sugestiach chętnie porozmawiają praktycy wdrożeń systemów ERP, przedstawiciele Partnerów Microsoft Dynamics AX, reprezentujący firmy: Bonair, CSF Polska, IT.integro, ABG, Columbus IT, CK ZETO Łódź, , Response, I&B Consulting, Sygnity, Microplan, Xplus, Accenture, BDO Numerica, Raiffeisen Bank Polska oraz DELL.

Chętnych do zapoznania się z możliwościami i korzyściami biznesowymi, jakie daje zastosowanie nowego systemu Microsoft Dynamics AX wersja 2009 zapraszamy do udziału w konferencji.

Więcej informacji o platformie Microsoft Dynamics AX2009, szczegółowa agenda imprezy oraz rejestracja na stronie www.ax2009.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu