Firmy McAfee i Adobe zaoferują zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa

Firmy McAfee i Adobe Systems poinformowały o nawiązaniu globalnej współpracy partnerskiej, której celem jest wspólne dostarczanie klientom obu firm nowych rozwiązań zapewniających bardziej wszechstronną ochronę.

McAfee i Adobe zaoferują zintegrowane rozwiązanie do zapobiegania utracie danych (ang. Data Loss Prevention — DLP) oraz cyfrowego zarządzania prawami w przedsiębiorstwach (Enterprise Digital Rights Management — E-DRM), które umożliwi rozszerzenie zasięgu ochrony danych poza obręb poszczególnych firm. Silna pozycja McAfee w dziedzinie klasyfikacji danych w połączeniu z niezwykle silną pozycją Adobe na rynku ochrony dokumentów ułatwi klientom instytucjonalnym zabezpieczenie takich newralgicznych informacji biznesowych, jak własność intelektualna czy dane wymagane do zachowania zgodności z przepisami. Dzięki nowemu rozwiązaniu firmy na całym świecie będą mogły wykorzystać klasyfikację danych do automatycznej kontroli dostępu do informacji niejawnych oraz egzekwowania reguł ładu korporacyjnego w celu ograniczenia liczby kosztownych przypadków utraty informacji.

„Współpraca ta może przynieść ogromne korzyści naszym wspólnym klientom i partnerom” — powiedział Gerhard Watzinger, dyrektor działu firmy McAfee ds. ochrony danych. „McAfee i Adobe obsługują zarówno miliony odbiorców indywidualnych, jak i największe koncerny świata. Dlatego połączenie wysiłków w zakresie przetwarzania i zabezpieczania informacji pozwoli zapewnić bardziej skuteczniejszą ochronę danych klientów”.

„Firma Adobe stawia sobie za cel zapewnienie klientom najbardziej efektywnych i niezawodnych rozwiązań umożliwiających bezpieczną współpracę i wymianę informacji” — powiedział Kumar Vora, wiceprezes i dyrektor ds. produktu LiveCycle w firmie Adobe. „Cieszymy się, że będziemy mogli razem z firmą McAfee zaoferować najnowocześniejsze, a przy tym sprawdzone rozwiązania chroniące przed zagrożeniami zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych”.

Ponadto, firma McAfee udostępniła klientom instalującym oprogramowanie Adobe Reader i Adobe Flash Player z serwisu Adobe.com bezpłatne narzędzie diagnostyczne o nazwie McAfee Security Scan oferowane jako opcjonalny plik do pobrania. Za pomocą narzędzia firmy McAfee klienci indywidualni mogą sprawdzić, czy ich komputery są chronione przy użyciu zapory i oprogramowania antywirusowego. Po zakończeniu skanowania wyświetlany jest raport zawierający szczegółowe informacje o dostępności i stanie zabezpieczeń oraz specjalne oferty na zakup oprogramowania zabezpieczającego firmy McAfee, w tym produktów McAfee Anti-Virus, McAfee Internet Security, McAfee Total Protection i McAfee Family Protection.

Więcej informacji na temat wspólnych, zintegrowanych rozwiązań będzie można uzyskać podczas zbliżającej się dorocznej konferencji firmy McAfee poświęconej kwestiom bezpieczeństwa, FOCUS 09. Specjaliści z firm Adobe i McAfee poprowadzą sesje tematyczne dotyczące zapobiegania utracie danych i systemów cyfrowego zarządzania prawami w przedsiębiorstwach. Adobe jest srebrnym sponsorem konferencji FOCUS 09, która odbędzie się w dniach 6–9 października w hotelu Palazzo Resort-Hotel-Casino w Las Vegas.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu