Sukces finału Kinder + Sport

W niedzielę 27 września odbył się finał rozgrywek drugiej edycji turnieju o Puchar Kinder + Sport. Głównym partnerem turnieju jest firma Ferrero, natomiast organizatorem akcji – agencja reklamowa Communication Unlimited.

Wspaniałe sportowe emocje, wyjątkowi goście oraz doskonała organizacja – wszystko to sprawiło, że finał ten stał się prawdziwym świętem minisiatkówki i zapewne na długo zapisze się w pamięci i sercach wszystkich uczestników oraz miłośników tej dyscypliny sportu!

Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali upominki od firmy Ferrero oraz mieli zagwarantowany przez organizatorów wstęp na trwające w katowickim Spodku Mistrzostwa Europy Ligii Kobiet. Możliwość obejrzenia na żywo meczy o takiej randze i podziwiania gry najlepszych europejskich drużyn była dla większości uczestników turnieju wielkim przeżyciem.

Organizatorzy zapewnili młodym graczom i wszystkim uczestnikom jeszcze więcej atrakcji – zaprosili na rozgrywki przedstawicieli świata wielkiej siatkówki! Puchary zwycięskim drużynom wręczała Banu CAN SCHÜRMANN – wiceprezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej wraz z Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką – Szulik. To ogromne wyróżnienie dla tego turnieju, ponieważ dzięki obecności tak ważnego gościa podniesiona została ranga całego wydarzenia. najwięcej radości sprawiło jednak pojawienie się w hali sportowo-widowiskowej MOSiR Piotra Gruszki oraz Pawła Woickiego, złotych medalistów Mistrzostw Europy. Siatkarze bardzo chętnie rozdawali autografy, pozowali do zdjęć, udzielali wskazówek oraz dzielili się swoimi emocjami związanymi z rozgrywkami.

Turniej cieszył się niesamowitą popularnością – do Zabrza przyjechało około 700 uczestników, a walka o miejsca finałowe trwała do ostatniej chwili. Rozmiar imprezy zaskoczył nawet samego Piotra Gruszkę: „W ogóle nie spodziewałem się, że ten turniej ma aż taki wymiar. Skala tego wydarzenia jest naprawdę niesamowita”. ”To właśnie tutaj wszystko się zaczyna. Ja niestety nie miałem możliwości wzięcia udziału w takim turnieju, jestem jeszcze z tego młodszego pokolenia (śmiech). Bardzo się cieszę, że mogę wziąć teraz udział w takim przedsięwzięciu. Jestem zadowolony również z tego, że poprzez nasz przyjazd, mogliśmy trochę uszczęśliwić te dzieciaki. Choć gdybym wiedział, że będę musiał wypisywać przez parę godzin kilka tysięcy autografów, dobrze bym się zastanowił nad przyjazdem (śmiech)” – dodał. Paweł Woicki, który parę lat temu sam startował w tym turnieju, chętnie dzielił się swoimi emocjami i wspomnieniami związanymi z rozgrywkami.

Organizatorzy turnieju podczas spotkania z dziennikarzami nie kryli zadowolenia z przebiegu finałowych rozgrywek: „To już 15 edycja tego turnieju. Według mnie z roku na rok jest coraz lepiej. Turniej jest imponujący. Jest to podobno największa tego typu impreza w Europie, jakiś czas temu zostaliśmy za to wyróżnieni nagrodą. Przygotowanie takiego turnieju nie jest łatwą sprawą, ale warto podjąć to wyzwanie. Dzieciaki prezentują bardzo, powtarzam bardzo, wysoki poziom. Za parę lat z pewnością znajdą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego – mówił Marek Kisiel, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Agata Grzylińska z Communication Unlimited, organizatora akcji, podkreśla, że „Organizacja takiego turnieju oraz finału to wiele miesięcy przygotowań. Wszystkie wysiłki rekompensuje jednak niesamowita radość dzieci oraz fakt, że podczas tej imprezy spełniają się ich marzenia”. „Zostaliśmy pochwaleni za organizację turnieju przez Polski Związek Piłki Siatkowej. To tym większy sukces, zważywszy, że Kinder + Sport to największy turniej minisiatkówki w Europie.”

Atmosferę tego wyjątkowego turnieju trafnie podsumowują słowa Trenera Macieja Reznera z AZS UWM Olsztyn: „Jest to niesamowita impreza dla dzieci, zorganizowana i zrobiona w najlepszy sposób, w jaki tylko można. Przyjazd tutaj do Zabrza to uwieńczenie starań, treningów i zaangażowania w siatkówkę, dla wszystkich dzieciaków, nie ważne czy wygranych czy przegranych. Jest to święto siatkówki dla tych małych dzieci.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu