Przejdź do treści

Dofinansowanie unijne dla SEM

Agencja search engine marketing – Bluerank realizuje współfinansowany przez UE projekt, w ramach którego powstają aplikacje związane ze zautomatyzowanym zarządzaniem kampaniami linków sponsorowanych i raportowaniem statystyk ruchu na serwisie internetowym.

Realizacja projektu rozpoczęła się w sierpniu tego roku. Jego zamknięcie zaplanowane jest na lipiec 2011. Bluerank przygotowuje cztery specjalistyczne aplikacje. Są to m.in.: program do zautomatyzowanego zarządzania kampaniami linków sponsorowanych, program do automatycznego tworzenia raportów z kampanii AdWords i aplikacja do automatycznego tworzenia raportów z analizy ruchu na serwisie (wykonanej przy pomocy Google Analytics).

Projekt finansowany jest w 85% przez Unię Europejską w ramach POIG 8.1, tj. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie 8.1 to wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Jest to najpopularniejsze działanie w historii funduszy unijnych w Polsce.

Na temat dofinansowania uzyskanego przez Bluerank, w materiale filmowym wypowiada się Zbigniew Nowicki – Managing Director agencji – http://bluerank.blogspot.com/2009/09/bluerank-w-strefie-biznesu.html.