Atos Origin zakończył testy systemów IT, które będą obsługiwały Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver

Atos Origin zakończył ostatni etap sprawdzania systemów IT, które będą wykorzystywane do obsługi Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Testy w czasie rzeczywistym, które odbyły się w związku z Pucharem Kanady w Hokeju na Lodzie Kobiet 2009, są częścią szeroko zakrojonego programu, który stanowi krytyczny etap w przygotowaniach do Olimpiady.

Puchar Kanady w Hokeju na Lodzie Kobiet odbył się w dniach 31 sierpnia – 6 września w Vancouver. Zawody były osiemnastym i zarazem ostatnim wydarzeniem sportowym, które odbyło się przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W tym czasie zespół odpowiedzialny za systemy informatyczne mógł dokładnie sprawdzić działanie systemów IT w „żywym środowisku” z prawdziwymi użytkownikami. Testy zakończyły się sukcesem i Atos Origin był w stanie zapewnić taki sam standard obsługi informatycznej dla 72 przedstawicieli mediów, 97 sportowców i 280 organizatorów (w tym 190 wolontariuszy). Wszystkie rezultaty były przekazywane w czasie krótszym niż 0,3 sekundy. Zawody stanowiły bardzo ważny punkt w przygotowaniach sportowców do zbliżających się Igrzysk, a dla zespołu IT były ostatnim ważnym sprawdzianem przed obsługą właściwego wydarzenia.

– „Przeprowadzone testy były jednym z ostatnich etapów na drodze do zapewnienia sprawnie działającej infrastruktury informatycznej na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich.” – mówi Magnus Alvarsson – szef zespołu ds. integracji Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010. „Były one także okazją do wprowadzenia ostatecznych modyfikacji w oprogramowaniu i uzupełnieniu ewentualnych braków.”

Na 160 dni przed ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich, zespół 2000 specjalistów IT oraz wszystkie systemy informatyczne wspierające Olimpiadę są gotowe do działania. Do pracy przygotowane jest również Technologiczne Centrum Operacyjne (TOC), które stanowi centrum informatyczne dla całych Igrzysk.

Sprawna obsługa Olimpiady wymaga 15 różnych systemów informatycznych, które razem zapewniają obsługę całego przedsięwzięcia w którym udział bierze 3,000 sportowców, 25,000 wolontariuszy, 10,000 akredytowanych przedstawicieli mediów oraz publiczność za całego świata. W czasie trwania testów, Atos Origin sprawdził wszystkie komponenty Głównego Systemów Zarządzania Igrzyskami – zaprojektowanego z myślą o obsłudze codziennych operacji wszystkich systemów olimpijskich i dyfuzyjnego systemu informacyjnego (Information Diffusion System) –odpowiedzialnego za przesył informacji i wyników sportowych do użytkowników na całym świecie.

– „Oferowane przez Atos Origin rozwiązania dla systemów i infrastruktury IT są dla nas niezwykle ważne z punktu widzenia obsługi Zimowych Igrzysk Olimpijskich” – mówi Ward Chapin CIO Komitetu Organizacyjnym Vancouver 2010 i Zimowej Paraolimpiady (VANOC). „Dotychczas jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów i wierzymy, że rozwiązania Atos Origin zagwarantują sukces Igrzysk w Vancouver.

– „Proces testowania jest niezwykle ważnym elementem w przygotowaniach do Igrzysk” – dodaje Alvarsson. „W ciągu trzech i pół roku, Atos Origin spędził ponad 100,000 godzin na testowaniu ogólnych rozwiązań IT obsługując 18 różnych wydarzeń sportowych. Wszystko po to aby zapewnić perfekcyjną obsługę od pierwszego momentu rozpoczęcia Igrzysk.”

Więcej na temat projektu Atos Origin wspierającego Zimową Olimpiadę w Vancouver 2010.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu