iMed24 i Diagnostyka rozpoczęły współpracę

Promocję wzajemnych rozwiązań, dotarcia ze swoimi produktami do: pacjentów, ZOZów i praktyk lekarskich, przewiduje list intencyjny podpisany pomiędzy iMed24 SA, należącą do Grupy Kapitałowej Comarch, a siecią laboratoriów medycznych Diagnostyka.

iMed24 i Diagnostyka potwierdziły gotowość do podjęcia współpracy i podpisały list intencyjny. Razem chcą podejmować działania, które mają na celu dostarczenie rozwiązań zarówno klientom indywidualnym (pacjentom), jak i instytucjonalnym (ZOZy, praktyki lekarskie). Współpraca obu firm obejmie między innymi: hosting dokumentacji medycznej, udostępnienie systemu do obsługi skierowań elektronicznych RX24, a także udostępnianie pacjentom iMed24 wyników badań w postaci elektronicznej. Ponadto iMed24 i Diagnostyka chcą wśród klientów wzajemnie promować swoje rozwiązania.

– Diagnostyka od początku swojej działalności budowała przewagę konkurencyjną na technologiach informatycznych. Byliśmy również pionierem „rewolucji internetowej” w swojej branży – medycznej diagnostyce laboratoryjnej. Nawiązanie współpracy z Grupą Kapitałową Comarch jest dla nas kolejnym krokiem w rozwoju e-usług, z korzyścią zarówno dla Partnerów projektu, jak i jego beneficjentów: lekarzy i pacjentów – mówi Barbara Kopeć, prezes sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka.

– W dobie globalizacji nieuniknione jest otwarcie się na komunikację z innymi podmiotami. Interoperacyjność oprogramowania jest jedną z metod przejścia do nowych modeli rynkowych. Modele hermetyczne przestają się sprawdzać. Komunikacja elektroniczna z Diagnostyką jest przykładem, jak w prosty sposób przy dobrej woli różnych podmiotów można tworzyć nowe rozwiązania z korzyścią dla rynku i dla pacjentów – podkreśla Profesor Janusz Filipiak, prezes Comarch SA.