Warszawa na Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw

500 stoisk 60 krajów świata, oferty egzotycznych wypraw, tańce i muzyka na żywo, degustacja specjałów, możliwość zdobycia najnowszych przewodników i map oraz stołeczna zachęta do poznania Warszawy Chopina – to atrakcje jakie na zwiedzających czekają podczas 17. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.

Targi odbywać się będą od czwartku, 24 września, do soboty, 26 września, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c.

Stoisko Warszawy dedykowane jest Fryderykowi Chopinowi i 200. rocznicy jego urodzin, którą obchodzimy w przyszłym roku. Będzie można na nim posłuchać nowatorskich interpretacji muzyki wielkiego kompozytora odtwarzanych przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych a także krótkich recitali fortepianowych, wykonywanych przez pianistów, w różnych ciekawych aranżacjach.

Na targi miasto przygotowuje przewodniki i wydawnictwa poświęcone życiu i twórczości Chopina, a także oryginale i nowatorskie gadżety o tematyce Chopinowskiej. Przedstawi także ofertę spacerów po Warszawie śladami Chopina z przewodnikiem mp3. Jest on również dostępny na internetowej stronie Miasta stołecznego Warszawy w językach polskim, angielskim, francuskim, rosyjskim i japońskim: www.um.warszawa.pl/chopin2010.

Honorowy patronat nad imprezą objęli:

  • Minister Sportu i Turystyki – Mirosław Drzewiecki,
  • Prezydent m. st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz,

Więcej informacji na temat targów znajduje się na stronie:

http://www.mtpolska.com.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu