Użytkownicy Facebooka mogą zapewnić aż 10 tys. dodatkowych posiłków niedożywionym dzieciom

Program społeczny Podziel się Posiłkiem zaistniał na Facebooku. Dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji użytkownicy serwisu mogą za pośrednictwem Danone`a ufundować aż 10 tys. posiłków dla niedożywionych dzieci. Każdy, kto dołączy do aplikacji otrzyma jeden wirtualny talerzyk. Talerzyki będą na bieżąco sumowane i przeliczane na posiłki wg wzoru: 2 wirtualne talerzyki = 1 realny posiłek.

Jak mówi Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu i dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju Danone, który zainicjował program Podziel się Posiłkiem – „Wybraliśmy Facebook ze względu na jego olbrzymi potencjał i zaangażowanie użytkowników, którzy zawsze chętnie wspierają wszelkie akcje społeczne. A my chcemy angażować ludzi do czynienia dobra. Będziemy ich „nagradzać” fundując posiłki w świecie rzeczywistym – i to po bardzo dobrym kursie wymiany: 2 osoby na Facebooku generują jeden posiłek w realu. My gwarantujemy, że ufundujemy do 10 tysięcy posiłków w zależności od tego jak wiele osób przyłączy się do aplikacji do 31 października. Zapraszamy wszystkich! Nasz sukces przełoży się na jeszcze więcej uśmiechów dzieci.”

Zapraszamy do odwiedzenia strony Podziel się Posiłkiem w serwisie Facebook i dołączenia do aplikacji.

Podziel się Posiłkiem to program społeczny zainicjowany w 2003 roku przez Danone`a, by walczyć z niedożywieniem dzieci w Polsce. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja POLSAT, Partnerem Strategicznym są Banki Żywności.

Za wykonanie i obsługę aplikacji „Podziel się posiłkiem” odpowiedzialna jest Agencja interaktywna Trendmaker z Krakowa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu