Samsung Electronics w globalnym rankingu firm dbających o klimat

Samsung Electronics, jako jedyna azjatycka spółka, znalazł się w prestiżowym, globalnym rankingu ekologicznych przedsiębiorstw – Carbon Disclosure Leadership Index. Firma zajęła 10 miejsce spośród 50 największych, międzynarodowych korporacji uwzględnionych w klasyfikacji.Carbon Disclosure Leadership Index (CDLI) obejmuje przedsiębiorstwa, które w codziennej działalności przywiązują dużą wagę do aktywności zapobiegających zmianom klimatu i ograniczających emisję gazów cieplarnianych. W tegorocznej edycji rankingu Samsung Electronics okazał się jedyną spółką azjatycką i jedną z czterech firm IT, które zostały uwzględnione w indeksie.

O randze tego wyróżnienia świadczy także fakt, że do Carbon Disclosure Leadership Index należy obecnie wyłącznie 50 spośród 500 spółek notowanych na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ogłoszenie wyników rankingu odbyło się 21 września 2009 r. w Nowym Jorku podczas dorocznego forum Carbon Disclosure Project (CDP) – organizacji non-profit, która odpowiada za badanie dotyczące globalnej emisji dwutlenku węgla przez korporacje. Samsung Eectronics został wyróżniony za ambitną, kompleksową strategię ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Firma zamierza

do 2013 roku zredukować ich emisję aż o 50%. Jesteśmy dumni, że nasze starania na rzecz ochrony klimatu zostały docenione i uwzględnione w raporcie CDP – mówi Yoon-Woo Lee, Vice Prezes i Dyrektor Generalny Samsung Electronics. Zamierzamy dalej prowadzić społecznie odpowiedzialną działalność, aktywnie uczestnicząc w rozwiązywaniu kwestii mających wpływ na środowisko naturalne.

Według Paula Dickinsona, szefa Carbon Disclosure Project – Firmy ujęte w indeksie CDLI wykazują doskonałe zrozumienie dla zależności, jak zmiany klimatu wpływają na prowadzoną przez nie działalność teraz i jaki będą miały wpływ w przyszłości. Przedsiębiorstwa, które dzisiaj sprawnie zarządzają swoimi emisjami i wytwarzają energooszczędne produkty, będą najlepiej prosperowały w wolnej od węgla gospodarce przyszłości”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu