Nagrody Emmy dla trzech produkcji National Geographic Channel

Podczas 61. gali rozdania tegorocznych nagród Emmy wyróżniono trzy produkcje kanału National Geographic Channel. Statuetki w wiodących kategoriach dokumentalnych otrzymały programy: „Mordercy Goryli”, „Za kulisami: Tajemnice czarnego rynku” oraz „Marsjańskie roboty”.Niedziela 20 września, która upłynęła pod znakiem Emmy – jednych z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych, przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki Telewizyjnej – należała między innymi do kanałów z portfolio National Geographic Channels. Trzy znakomite produkcje otrzymały nagrody w kategoriach: Najlepsze dziennikarstwo śledcze – „Mordercy Goryli” (ang. Gorilla Murders); Najlepsza grafika i reżyseria artystyczna – „Za kulisami: Tajemnice czarnego rynku” (ang. Inside Illicit: The Dark Trade) oraz Najlepszy program w dziedzinie nauki, technologii i przyrody – ”Marsjańskie roboty” (ang. Martian Robots). Do tej pory widzowie polscy mieli okazję oglądać dwa z nagrodzonych dokumentów National Geographic Channel „Mordercy Goryli” oraz „Marsjańskie roboty”. Kolejne program pojawi się na antenie w najbliższych miesiącach.

Dokument „Mordercy Goryli” przedstawia jedno z najstraszniejszych mordów na gorylach górskich, do których dochodzi w regionie Wirunga w Kongo. Tragiczna i tajemnicza historia tych zwierząt rozgrywa się w samym sercu parku narodowego we wschodniej części tego kraju. Brent Stirton, fotograf wojenny z RPA jako pierwszy wykonuje zdjęcia zabitych goryli, a National Geographic Channel jako jedyny dociera do świadków tego zdarzenia, m.in. do Stirtona, który opowiada o poszukiwaniach morderców i desperackiej walce o ochronę malejącej populacji tego gatunku. Program „Mordercy Goryli” widzowie będą mieli okazję zobaczyć 27 października o godzinie 19:00 na kanale Nat Geo Wild.

Dokument „Za kulisami: Tajemnice czarnego rynku” opowiada historię tajnych agentów, którym udaje się wślizgnąć w szeregi siatki przestępczej, której kryminalne działania powiązane z obracaniem milionami dolarów zagrażają całemu sektorowi światowej ekonomii. Program ten pokazuje jak popyt na towary podrabiane wpłynął na narodziny, występującego w większości krajów systemu czarnego rynku.

Z kolei film dokumentalny „Marsjańskie roboty” relacjonuje przebieg misji dwóch robotów NASA, które od 2004 roku mimo panujących na Marsie niesprzyjających warunków wciąż przebywają na tej planecie. Teraz czeka ich ostatnie zadanie, które zakończy ich wieloletnią eksplorację.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu