ipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Udostępniona została platforma telewizji internetowej ipla dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Więcej informacji oraz aplikacja ipla lite dostępna jest na stronie www.lite.ipla.pl.

– Użytkownicy systemów Mac OS i Linux to szczególna grupa internautów, poszukująca nowości i chętnie korzystająca z mediów on-line. Od początku otrzymywaliśmy sygnały zainteresowania tej grupy użytkowników platformą ipla. Obiecaliśmy im, że przygotujemy dla nich specjalną wersję aplikacji i właśnie wywiązujemy się z tej obietnicy – mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine Sp. z o.o. – Termin udostępnienia ipla lite (beta) zbiega się z rozpoczynającymi się transmisjami z rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA oraz Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet , co mamy nadzieję, dodatkowo ucieszy tę grupę internautów.

1 ipla lite, Linux, Mac OS, Marcin Pery

Transmisje na żywo

Wśród najbliższych relacji na żywo znajdą się zarówno zawody sportowe (m.in. Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet, Liga Mistrzów UEFA, Liga Europejska UEFA, Plus Liga i Plus Liga Kobiet, zawody w piłce ręcznej) jak i autorskie interaktywne projekty rozrywkowe (zakulisowe transmisje z show Jak Oni Śpiewają czy wideo czaty z celebrytami). Jesień w ipla zapowiada się szczególnie ciekawie – na internautów czeka nawet kilkaset rozgrywek sportowych i relacji rozrywkowych dostępnych bezpłatnie, jak i nowe odcinki popularnych programów telewizyjnych.

Baza VOD

Bogata baza materiałów VOD (Video On Demand) zawiera kilkadziesiąt tysięcy plików, w tym powtórki meczów, programów i seriali telewizyjnych, wiadomości i koncertów. Znaleźć w niej można produkcje Telewizji POLSAT, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz partnerów ipla, jak EMI czy tivi.pl. Ipla posiada własną redakcję internetową tworzącą także unikalne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych. Baza zawiera materiały uporządkowane w kanały: Seriale, Rozrywka, Muzyka, Kultura, Wiadomości i Sport.

Najwyższa jakość

Ipla lite umożliwia użytkownikom systemów Mac OS i Linux oglądanie materiałów na żywo i VOD w dwóch jakościach, zależnie od posiadanego przez użytkownika łącza internetowego: ECO – 256 Kbps (jakość internetowa), STD – 512 Kbps (jakość telewizyjna). Przygotowane są one w najlepszej technologii do strumieniowania video – formacie H.264.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu