Firma Software AG wyróżniona certyfikatem SWIFTReady Financial EAI Label 2009

Firma Software AG otrzymała najwyższy certyfikat organizacji SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) za zgodność operacyjną — SWIFTReady Financial EAI Label 2009. Certyfikat ten potwierdza, że Software AG jest czołowym dostawcą oprogramowania i usług dla rynku finansowego. SWIFT to globalny standard, który zapewnia niezawodną, bezpieczną i ubezpieczoną wymianę komunikatów pomiędzy instytucjami członkowskimi. Korzysta z niego ponad 8500 instytucji finansowych w ponad 200 krajach. W Polsce organizacja kojarzona jest głównie przez pryzmat kodów SWIFT lub BIC (ang. Bank Identifier Code), które służą do identyfikacji banków i innych instytucji finansowych podczas realizacji przelewów międzynarodowych. Taki kod jednoznacznie wskazuje na dany bank czy nawet jego konkretny oddział. „Certyfikat SWIFTReady Financial EAI Label udowadnia, że Software AG może wiele zaoferować instytucjom finansowym w kategoriach integracji z siecią SWIFT oraz połączeń z systemami innych firm” — powiedział Ivo Totev, członek zarządu Software AG. „Certyfikat SWIFT został nam przyznany za optymalizację procesów płatniczych i dostarczanie rozwiązań, które pozwalają firmom na obniżenie kosztów i zwiększenie liczby transakcji”.

Software AG wzmocniła niedawno swoją pozycję na rynku finansowym poprzez przejęcie spółki Teconomic AG. Połączenie usług i oprogramowania obu firm sprawi, że Software AG stanie się jednym z największych graczy na rynku rozwiązań SWIFT, rozszerzy obsługę standardów branżowych (w tym — komunikatów zgodnych z normą ISO 20022) i usług SWIFTNet oraz jeszcze bardziej zaangażuje się w inicjatywy branżowe, takie jak TARGET2, T2S i SEPA (Single Euro Payments Area). „Bogate doświadczenie branżowe spółki Teconomic AG w połączeniu z technologią procesów biznesowych firmy Software AG i jej pozycją na międzynarodowym rynku ułatwi instytucjom finansowym sprostanie trzem najważniejszym wyzwaniom, przed jakim obecnie stoi ten sektor: częstym zmianom krajowych przepisów, coraz większej konsolidacji rynku oraz konieczności skutecznego zarządzania ryzykiem” — mówi Rudolf Gunz, szef działu systemu SWIFT i rozwiązań bankowych w Globalnym Centrum Kompetencji Software AG. „Pomożemy sektorowi finansowemu w przystosowaniu się do nowych warunków w sposób szybki i ekonomiczny, szczególnie w zakresie nowych regulacji”.

Dla rynku finansowego i wykorzystania usług SWIFT, Software AG oferuje rozwiązanie webMethods SWIFT Module. Jest ono oparte na platformie webMethods ESB (Enterprise Service Bus), która umożliwia przedsiębiorstwom elastyczne funkcjonowanie dzięki integracji różnych aplikacji oraz efektywnemu wykorzystaniu wcześniejszych inwestycji. Oprócz standardu SWIFT rozwiązanie webMethods ESB obsługuje wiele innych kluczowych standardów Software AG obsługuje ponad 500 instytucji finansowych na całym świecie. W Polsce z rozwiązań firmy korzystają m.in GE Money Bank, Aviva, Compensa czy Allianz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu