Debiut Platinum Properties Group na początku października

W dniu dzisiejszym GPW S.A. podjęła uchwałę o wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i C oraz praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C spółki Platinum Properties Group S.A. Na rynek trafi ponad 200 mln walorów. Debiut planowany jest na pierwszą połowę października.Platinum Properties Group (PPG), spółka z sektora nieruchomości, zajmuje się inwestowaniem na rynku luksusowych nieruchomości rezydencjalnych zlokalizowanych w prestiżowych dzielnicach Warszawy. PPG z emisji prywatnej akcji pozyskała ponad 700 tys. zł. Pozyskane środki Spółka planuje przeznaczyć na rozwój poprzez budowę nowych struktur korporacyjnych, informacyjnych i kontrolnych w firmie.

– Stosunkowo niewielka emisja, jaką zdecydowaliśmy się przeprowadzić w ofercie prywatnej, jest dostosowana do aktualnych planów strategicznych firmy. Spółka ma zapewnione środki obrotowe, a naszym celem jest uzyskanie statusu spółki publicznej. – mówi Gustaw Groth, członek zarządu PPG.

Spółka buduje pozycję firmy poprzez zarządzanie łańcuchem wartości inwestycji, od zakupu gruntu, przez realizację inwestycji, wykończenie, a skończywszy na sprzedaży ekskluzywnie wykończonych apartamentów.

W skład grupy kapitałowej PPG wchodzą m.in. firma deweloperska, spółka oferująca ekskluzywne apartamenty na wynajem oraz obsługująca sprzedaż, a także firma zajmująca się wykończeniami lokali w wysokim standardzie.

Autoryzowanym doradcą spółki jest kancelaria EBC Solicitors Arkadiusz Stryja sp.k., która współpracowała przy procesie przekształceń i wprowadzaniu na rynek NewConnect takich spółek jak Liberty Group S.A., e-Muzyka S.A. czy IQ Partners S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu