Tysiąc zdjęć dzięki baterii EX-H10

Dzięki zastosowaniu obwodów o wyjątkowo niskim zużyciu energii, wydajnego Engine’u 4.0 i pojemnej baterii, nowy aparat Casio EX-H10 potrafi wykonać nawet 1000 zdjęć na jednym naładowaniu. Ta cecha czyni go niezastąpionym towarzyszem podróży. Z EX-H10 można wybrać się na 10-dniowe wakacje nie zabierając ładowarki!

Najnowszy Exilim wyposażony jest w niezwykle wydajną baterię o mocy 3,7 V i o pojemności 1950 mAh. Oznacza to, że Casio EX-H10 potrafi wykonać nawet 1000 zdjęć bez potrzeby doładowywania baterii. To ponad o połowę więcej, niż porównywalne aparaty tej samej klasy, wymagające doładowania baterii średnio po wykonaniu około trzystu zdjęć. Dla miłośników fotografii oznacza to potrzebę nawet 3-krotnego ładowania baterii podczas 10-dniowego urlopu. Wydajność baterii aparatu EX-H10 sprawia, że nie trzeba się martwić dostępnością ładowarki.

„Udało nam się stworzyć, unikalną jak dotąd na rynku, superwydajną baterię. Jest w nią wyposażony aparat EX-H10, który został również laureatem nagrody EISA w kategorii „Travel Compact Camera”. Faktycznie podróżowanie z tym modelem to sama przyjemność. Bateria pozwala na wykonanie aż 1000 zdjęć bez dodatkowego ładowania.” – podkreśla Renata Grochowska, Brand Manager marki Casio Exilim.

Moc nowej baterii można wykorzystać także w inny sposób. Jedno naładowanie baterii aparatu EX-H10 pozwala na 11-godzinne oglądanie wykonanych fotografii. Amatorom video umożliwia natomiast ponad 6-godzinne kręcenie filmów. Duża wydajność baterii w perspektywie czasu, jest ogromną oszczędnością.

Testy aparatu EX-H10, na zlecenie firmy Casio, przeprowadził ośrodek badawczy IFA. Trwałość baterii EX-H10 została określona na podstawie międzynarodowego standardu Camera & Imaging Products Association (CIPA). Standard ten gwarantuje miarodajność i zgodność wyników testu z doświadczeniem przeciętnego użytkownika urządzenia. Podczas testów pojemności baterii połowa zdjęć została wykonana z włączoną lampą błyskową. Przed wykonaniem każdej z fotografii używany był także zoom optyczny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu