Trzeci samolot Wizz Air w bazie w Sofii

Tagi:

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił dziś dalszy rozwój swoich operacji w Bułgarii poprzez dodanie do bazy w Sofii trzeciego samolotu Airbus A320 w maju 2010 r.Ten ruch pozwoli Wizz Air na uruchomienie nowych tras do Madrytu, Paryża Beauvais, Frankfurtu Hahn oraz Bolonii Forli od 22 maja 2010 r. Na wszystkich nowych połączeniach przewoźnik zaoferuje 3 loty tygodniowo. Ponadto nowy samolot pozwoli na zwiększenie częstotliwości na istniejących już trasach do Eindhoven oraz Walencji. Wizz Air planuje przewieźć o 37% więcej pasażerów w 2010 r. w porównaniu z 2009 r.

Wizz Air posiada bazę operacyjną w Sofii, z której oferuje loty na 14 trasach. W ofercie przewoźnika są również letnie loty z Bourgas do wielu destynacji w Europie oraz z Warny do Sofii i Londynu Luton. Wizz Air jest największą nisko-kosztową linią lotniczą w Bułgarii z 58% udziałem w rynku we wrześniu 2009 r.

Przewoźnik jest na dobrej drodze, aby przewieźć pół miliona pasażerów w 2009 r. i 750 tysięcy w 2010 r. na wszystkich bułgarskich trasach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu