Trend Micro™ Security for Mac 1.5 chroni systemy przedsiębiorstw przed najnowszymi zagrożeniami atakującymi platformę Mac

Trend Micro rozszerza swoje zabezpieczenia punktów końcowych dla przedsiębiorstw, które w sieciach korporacyjnych używają zarówno platform Windows, jak i Mac.Trend Micro™ Security for Mac™ 1.5 chroni systemy firm oparte na platformie Mac przed wirusami, programami szpiegującymi, atakami hybrydowymi oraz niezależnymi od platformy atakami internetowymi na systemy Mac. Rozwiązanie to można zintegrować z klientem lub serwerem Trend Micro™ OfficeScan™, który chroni miliony punktów końcowych od ponad dziesięciu lat.

OfficeScan ma wyjątkową, elastyczną architekturę umożliwiającą podłączanie nowych komponentów podczas pracy. Dzięki niej Trend Micro może zaoferować przedsiębiorstwom, które włączają platformę Mac co swoich sieci korporacyjnych, wysokiej klasy funkcje zarządzania komputerami stacjonarnymi, laptopami i serwerami Mac z tej samej konsoli internetowej, co klientami i serwerami Windows.

Nowy produkt zapewnia m.in. sprawdzanie reputacji adresów WWW — funkcję należącą do najważniejszych komponentów infrastruktury Trend Micro™ Smart Protection Network™. Od ponad dwóch lat zabezpiecza ona systemy firm, wykorzystując jedną z największych na świecie baz danych reputacji domen. Technologia ta chroni użytkowników i aplikacje przed wejściem na szkodliwe lub zarażone strony WWW zarówno z sieci przedsiębiorstwa, jak i spoza niej.

„Wieloplatformowe zagrożenia internetowe i ataki phishingu (wyłudzania danych osobowych) zdarzają się niezależnie od systemów operacyjnych. Im więcej przedsiębiorstw używa wielu platform, tym bardziej potrzebne są elastyczne zabezpieczenia” — powiedział Thomas Miller, dyrektor generalny działu rozwiązań dla przedsiębiorstw w firmie Trend Micro. „Od ponad siedmiu lat Trend Micro prowadzi dokładne badania zagrożeń systemu operacyjnego OS X i obecnie jest jedynym producentem, który chroni platformy Mac przed zagrożeniami internetowymi, zarówno atakującymi tylko takie platformy, jak i wieloplatformowymi”.

Najważniejsze funkcje Trend Micro Security for Mac:

  • Zarządzanie oparte na regułach grupowych, obejmujące nawet 1000 punktów końcowych na platformie Mac w systemie OfficeScan.
  • Uproszczony kliencki interfejs użytkownika Cocoa z automatyczną rejestracją na serwerze.
  • Reguły sprawdzania reputacji serwisów WWW z rozpoznawaniem lokalizacji, chroniące pracowników zarówno w sieci przedsiębiorstwa, jak i poza nią.
  • Ochrona zarówno systemu hosta Mac OS, jak i dowolnych maszyn wirtualnych Windows.
  • Funkcja Quick Scan usprawniająca skanowanie ręczne.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu