SMI dla Spółdzielczej Grupy Bankowej

Centrum Kompetencyjne Supermedia Interactive w Poznaniu zrealizowało projekt serwisu internetowego dla Spółdzielczej Grupy Bankowej. Celem projektu była modernizacja serwisu oraz zwiększenie jego wydajności i bezpieczeństwa.  

Supermedia Interactive opracowała nową grafikę i zmodyfikowała strukturę serwisu. Najważniejsze obszary działania Spółdzielczej Grupy Bankowej zostały zaprezentowane na stronie głównej w postaci atrakcyjnych boksów graficznych, ułatwiających użytkownikom znalezienie interesujących treści. Wyszukiwarka placówek i bankomatów SGB została unowocześniona, co pozwala klientom na łatwiejsze wyszukanie najbliższych banków, bankomatów i terminali POS należących do SGB. Opracowano również flashową mapę placówek SGB, dostępną z poziomu strony głównej. W serwisie zaimplementowano skrypty pozwalające na śledzenie ruchu na stronie i pozyskanie danych ułatwiających jej przyszłą optymalizację.

Serwis został wdrożony w oparciu o najnowszą wersję systemu zarządzania treścią Supermedia Interactive – Content Manager 3.0. Pozwoliło to na podniesienie wydajności strony i zwiększenie jej bezpieczeństwa. CM 3.0 umożliwia również elastyczny rozwój serwisu SGB w przyszłości i wdrażanie nowych funkcjonalności.

Serwis jest dostępny pod adresem: www.sgb.pl Jest to kolejny projekt zrealizowany przez Supermedia Interactive dla SGB podczas kilkuletniej współpracy obu firm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu