Rozczytana Szkoła

Czytasz, zbierasz punkty, wymieniasz je na nagrody. Tak działa nowy Program Edukacyjny „Rozczytana Szkoła”. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami są Centrum EFEKTY oraz Cafe News S.A. Program rusza w szkołach w całej Polsce już 1 października 2009 r. i potrwa do końca maja 2010 r.

„Rozczytana Szkoła” to ogólnopolska inicjatywa uruchomiona w ramach akcji PrzeczytamWszystkich.pl., Celem programu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży oraz zachęcenie jej do poszerzania wiedzy. Innowacyjność akcji polega na wykorzystaniu ogromnej popularności Internetu – medium, z którego chętnie korzysta młodzież.

Program oparty jest na rywalizacji między szkołami w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie zbierają punkty dla siebie, szkół oraz fundacji. Pula zebranych punktów może zostać zamieniona na wybrane nagrody rzeczowe.

Uczeń zarejestrowany w Programie posiada konto, które wraz z innymi zarejestrowanymi uczniami tworzy konto danej szkoły. Uczniowie zgłaszają szkołę do rywalizacji bądź się do niej dopisują. Za czytanie lektur i artykułów zamieszczonych na wskazanych portalach internetowych użytkownicy zdobywają punkty. Ich liczbę mogą zwiększyć uczestnicząc w konkursach wiedzy. Uczeń zdobywa nagrody indywidualne oraz „pomnaża” punkty na rzecz swojej szkoły.

Najlepsze placówki oświatowe otrzymają na koniec akcji tytuł „Rozczytanej Szkoły” i atrakcyjne nagrody. 30% punktów uzbieranych przez najaktywniejsze szkoły przekazane zostanie na cele charytatywne.

Program został doceniony przez kuratoria oświaty.

Szczegółowe informacje dostępne na www.Edukacja.net oraz www.PrzeczytamWszystkich.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu