Podłoga sprawa nieprzyziemna

Mnogość podłóg drewnianych występujących na rynku sprawia, że pozornie prosty wybór może stać się nie lada utrapieniem. Dla domowego budżetu jest to znaczący wydatek, dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Z pomocą przychodzi ESCO.

1 ESCO, PelgrimPo pierwsze, każdy rodzaj drewna posiada indywidualne właściwości, dlatego warto właśnie z tej perspektywy spojrzeć na proces decyzyjny. Dzięki temu zakupiony produkt zachowa swój urok i piękny wygląd przez wiele lat – podłoga to prawdopodobnie najbardziej eksploatowany element każdego wnętrza. Przedpokój czy salon to miejsca, w którym spotyka się cała rodzina i w którym przyjmujemy gości, dlatego do miejsc o dużym natężeniu ruchu polecane są podłogi wykonane z twardszych gatunków drewna, na przykład z dębu. Dąb w tradycji europejskiej od lat kojarzony jest z siłą i naturalną trwałością – nic więc dziwnego, że podłoga produkowana właśnie z tego gatunku drzewa cieszy się uzasadnionym uznaniem i jest synonimem długowieczności. Zazwyczaj nic nie sprawia takiego kłopotu, co pierwsze uszczerbki, czyli uszkodzenia nowo położonej, gładkiej podłogi. Rozwiązaniem są podłogi postarzane, które poza swym niepowtarzalnym urokiem dodatkowo nie wymagają żadnej specjalnej konserwacji. Kolekcja Pelgrim firmy ESCO to przykład posadzek, dla których czas nie jest wrogiem, lecz przyjacielem, a powstające zarysowania nie stanowią wady, lecz tylko dodają im uroku. Dzięki specjalnej fakturze i braku tego ostatniego szlifu podłogi ESCO z kolekcji Pelgrim dojrzewają wraz z użytkownikiem – każde dodatkowe zarysowanie czy cięcie wynikające z naturalnej eksploatacji staje się immanentną właściwością drewnianych desek, nadając jej charakter oryginalnego wykończenia powierzchni.

Po drugie, należy jeszcze raz podkreślić, że wybór podłogi to decyzja na wiele lat. Z tego powodu tak istotnym elementem są dobre referencje producenta – tylko zaufany dystrybutor gwarantuje wysoką jakość produktu. Drewniane podłogi ESCO z linii Pelgrim zostały zaprojektowane i wykonane w sposób uwzględniający powstawanie nieregularności i ubytków w procesie użytkowania i starzenia. Nowoczesna technologia produkcyjna, odpowiednie warunki suszenia, dopracowane parametry wilgotności czy fazowanie to detale, które zapewniają odpowiednią pracę drewna, a co się z tym wiąże, zabezpieczają powierzchnię przed zniszczeniem, a nam pozwalają cieszyć się z wyboru każdego dnia.

Po trzecie, choć przy wyborze podłogi zachęcamy do zwrócenia szczególnej uwagi na jakość i renomę produktu, nie należy oczywiście zapominać o estetyce. ESCO Pelgrim Dymiony jest niezastąpiony we wnętrzach z przeszłością, wszechobecny w stylu rustykalnym, równie dumnie prezentuje się w sąsiedztwie stali, szkła i kamienia. Nowoczesne wnętrza wymagają eklektyzmu, dlatego warto zastanowić się nad połączeniem wrażenia starej podłogi drewnianej z elegancją i modernizmem. Dzięki takiej aranżacji pomieszczenie zachowa naturalne ciepło wnętrza mieszkalnego, a jednocześnie nabierze charakteru zdecydowanie nieprzyziemnego.

www.podlogi-esco.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu