O czym Gruszka prawił z Jabłczyńskim na Poznań PR

W miniony piątek, w pubie Someplace Else poznańskiego Sheratona spotkało się dwóch blogerów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że byli to dwaj najbardziej znani rzecznicy polskich firm telekomunikacyjnych: Wojciech Jabczyński i Marcin Gruszka.

Piątkowe spotkanie upłynęło w formie konfrontacji zaproszonych gości. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi o tym, że Marcin Gruszka chciałby pisać o modzie ulicznej a Wojciech Jabczyński o sporcie. A tak na poważnie, obaj Panowie zgodnie stwierdzili, że blog jest doskonałym narzędziem pozwalającym nadążyć za przekłamaniem lub fałszywymi informacjami. „Poprzez blog wiele rzeczy można wytłumaczyć w sobotę o 23, kiedy cała komunikacja kryzysowa odpoczywa i śpi” mówił Jabczyński. Pisanie bloga korporacyjnego wiąże się z dużym zaangażowaniem, a często również z pracą sztabu specjalistów. Jak to jest w przypadku gości Poznań PR? „Mam to szczęście, że moimi bezpośrednimi przełożonymi są anglojęzyczni prezesi, którzy nie mogą czytać na bieżąco tego, co piszę” – mówił Gruszka. „Rzadko muszę korzystać z rekomendacji któregoś z członków zarządu. Tylko w przypadku spraw strategicznych np. w sytuacji próby wyjaśnienia sprawy dotyczącej problemów z przenoszeniem numerów z Play do Plusa” – dodał. „My, w porównaniu do Play, jesteśmy spółką giełdową i są sprawy, o których nie mogę pisać jeśli nie chcę iść do pośredniaka szukać pracy” – mówił Jabczyński. Rzecznicy zostali również zapytani o to, czy sami piszą swoje blogi. Marcinowi przy pisaniu bloga pomaga Albert (ksywka Peszek) oraz Ewa Sankowska, której czasem dyktuje wpisy przez telefon. A Wojtek? Wojtek nie rozstaje się ze swoim blackberry, przez którego bloguje.

O tym, że blogi są coraz częściej wykorzystywanym narzędziem biznesowym nie trzeba nikogo informować. O ich skuteczności oraz popularności świadczy choćby fakt, że od niedawna swojego bloga prowadzi rzecznik prasowy Poczty Polskiej, Zbigniew Baranowski. Obaj rzecznicy, krótko przed spotkaniem telefonicznie gratulowali mu odwagi i życzyli wielu sukcesów w pisaniu.

Po zakończeniu rundy pytań zaproszeni goście spośród uczestników spotkania wybrali po dziesięć osób i wspólnie z nimi wzięli udział w przepychaniu Fiata 125p, który nieoczekiwanie znalazł się przed wejściem do pubu. Nagrody dla zwycięskiej drużyny ufundowała wypożyczalnia samochodów Lucas Car Rental.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu