Kaspersky Lab sponsorem Wyprawy Wspólnoty Narodów na Antarktydę

W wyprawie sponsorowanej przez Kaspersky Lab, która rusza w listopadzie 2009 roku, weźmie udział 8 kobiet z państw należących do Wspólnoty Narodów: Cypru, Ghany, Indii, Singapuru, Brunei, Nowej Zelandii, Jamajki i Wielkiej Brytanii. ekspedycja_2Uczestnicy ekspedycji pokonają na nartach odcinek 900 km od wybrzeży Antarktydy do Bieguna Południowego, zmagając się z temperaturą wynoszącą nawet -40°C. Przedstawicielki Brunei, Cypru, Ghany i Jamajki będą pierwszymi osobami z tych państw, a uczestniczki z Indii, Nowej Zelandii i Singapuru pierwszymi kobietami w swoich krajach, które wyruszą na nartach na Biegun Południowy.

Jako międzynarodowa firma, Kaspersky Lab z dumą sponsoruje ekspedycję, w której uczestniczą kobiety z ośmiu państw należących do Wspólnoty Narodów, i której celem jest między innymi zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy niszczejącego środowiska Antarktydy. Udział firmy Kaspersky Lab w tej inicjatywie jest dowodem na realizowanie przez nią polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Mamy nadzieję, że projekt ten przyczyni się do zwiększenia świadomości zagrożeń związanych ze zmianami globalnego klimatu.

Kaspersky Lab nie tylko w pełni motywy i cele wyprawy, ale również podziela filozofię pracy grupowej, która leży u podstaw tej inicjatywy: uczestnicy ekspedycji będą zmagali się z trudnymi warunkami pogodowymi i pokonywali wszystkie trudności w międzynarodowej grupie. Sukces Kaspersky Lab również opiera się na globalnej współpracy. Wierność tej filozofii przez ponad 12 lat pomogła firmie stać się jednym z największych producentów oprogramowania bezpieczeństwa informatycznego.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Kaspersky Lab Asia” – powiedziała kapitan ekspedycji Felicity Aston z Wielkiej Brytanii. „Kaspersky Lab to międzynarodowy zespół, który rozumie, że współpraca ponad podziałami narodowymi i kulturowymi ma ogromne znaczenie podczas zwalczania globalnych problemów – niezależnie od tego, czy są to szkodliwe programy czy skutki zmian klimatu. Zarówno Kaspersky Lab jak i uczestników wyprawy cechuje ta sama odwaga podejmowania nowych wyzwań, dlatego jestem pewna, że będziemy stanowić doskonały zespół”.

„Wyprawa Wspólnoty Narodów na Antarktydę to ważna inicjatywa uświadamiająca i przykład niezwykłej współpracy drużynowej. Popracie dla takich projektów jest częścią realizowanej przez nas polityki społecznej odpowiedzialności biznesu” – powiedział Harry Cheung, Dyrektor Generalny Kaspersky Lab Asia Pacific. „Nasza firma wyznaje ideały i zasady międzynarodowej solidarności, na których zasadza się również wyprawa na Antarktydę. Podobnie jak uczestnicy wyprawy, w naszej pracy nie kierujemy się stereotypami i uprzedzeniami oraz uznajemy realne warunki współczesnego świata. To dla nas zaszczyt, że możemy sponsorować wyprawę”.

O Wyprawie Wspólnoty Narodów na Antarktydę

Ekspedycja, której uczestnicy reprezentują 5 kontynentów, 6 wyznań i 7 języków, została zorganizowana w związku z obchodami 60. rocznicy powstania Wspólnoty Narodów, która skupia 53 kraje i ponad 2 miliardy osób na całym świecie.

Celem ekspedycji jest odzwierciedlenie etosu Wspólnoty Narodów poprzez promowanie większego porozumienia i współpracy między narodami oraz podkreślenie osiągnięć kobiet na całym świecie.

Wyprawa sponsorowana przez Kaspersky Lab rusza w listopadzie 2009 roku, a zdobycie Bieguna Południowego jest planowane na 1 stycznia 2010 roku. Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić ekspedycję w czasie rzeczywistym na stronie www.commonwealthexpedition.com za pomocą interaktywnych map, podcastów i wiadomości na Twitterze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu