Internet Beta 2009 rozpoczęta

Zaczęła się Internet Beta 2009, czyli pierwsze w Polsce interdyscyplinarne spotkanie poświęcone trendom i możliwościom rozwoju sieci. W dniach 23-25 września uczestnicy konferencji będą mogli spotkać się ze specjalistami z całego świata.Pierwszego dnia konferencji wystąpią m.in. Szwedzi David Lindkvist i Daniel Bergqvist z Fantasy-Interactive, którzy opowiedzą o pracy w jednej z najbardziej utytułowanych agencji interaktywnych świata. Swój wykład, na temat prezentowania wiedzy w internecie, zaprezentuje również Jon McLoone z Wolfram Research, a znany holenderski bloger – Ernst-Jan Pfauth, opowie o roli jaką w życiu człowieka pełni LSD naszych czasów, czyli sieć.

– Zróżnicowaliśmy program imprezy, ponieważ chcieliśmy żeby jej uczestnicy mogli spojrzeć na internet na nowo – mówi Mateusz Tułecki, pomysłodawca i koordynator konferencji Internet Beta 2009, pracownik Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. – Spotkanie z ekspertami, którzy używają sieci w tak różny sposób, na pewno będzie niezwykłą wartością dla niejednego uczestnika naszej imprezy – dodaje.

Na Internet Beta 2009 nie zabraknie też wielkich nazwisk z Polski. W czasie trzech dni konferencji wystąpią m.in. Marta Klimowicz (Socjologia Internetu), Dominik Kaznowski (Nasza-klasa.pl), czy Artur Kurasiński (Revolver Interactive). Gościem specjalnym konferencji jest również Janusz Palikot, który opowie o roli jaką internet pełni w obecnej rzeczywistości oraz o tym jaką powinien pełnić w przyszłości. Poseł skupi się szczególnie na możliwościach wykorzystania sieci jako narzędzia kontroli i wpływu na politykę przez zwykłych obywateli.

Podczas pozostałych wykładów konferencji, która odbywa się w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, omówione zostaną zagadnienia m.in. z dziedziny socjologii i psychologii Internetu, badań w sieci, grafiki komputerowej, e-commerce, marketingu i PR-u, a także nowych technologii i projekty internetowe.

Więcej informacji oraz program imprezy na stronie konferencji http://www.internetbeta.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu