Generali uczestnikiem Maratonu Warszawskiego

W najbliższy weekend 26-27 września Generali po raz kolejny w ramach promowania aktywnego trybu życia oraz wewnętrznej integracji pracowników, weźmie udział w imprezach biegowych towarzyszących Maratonowi Warszawskiemu – największej imprezie biegowej na tym dystansie w Polsce. W tym roku barwy Generali reprezentować będzie ponad 40 zawodników, rywalizujących na trasie sztafet oraz biegu maratońskiego z innymi przedstawicielami firm ubezpieczeniowych w Polsce. Z inicjatywy firmy patronat nad rywalizacją branżową objęła w tym roku Polska Izba Ubezpieczeń.

Imprezy w ramach Maratonu Warszawskiego odbywać się będą w najbliższą sobotę i niedzielę w Warszawie. Z inicjatywy Generali w tegorocznej 31. edycji Maratonu startujący przedstawiciele zakładów ubezpieczeń będą ubiegać się o nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń – PIU Runnig Cup 2009 dla najlepszej sztafety biegaczy ubezpieczeniowych.

Biegi sztafetowe rozegrane zostaną w przeddzień niedzielnego biegu głównego w okolicach Placu Zamkowego. Ubezpieczeniowi ( i nie tylko) biegacze rywalizować będą na dystansach 10+10+5+5+5+7,195 km, co razem tworzy dystans równy maratońskiemu czyli 42,195 km.

Grupa Generali bierze udział w imprezach organizowanych przez Fundację Maratonu Warszawskiego już po raz 4-ty, wspierając tym samym akcję „Firma przyjazna bieganiu”. W „barwach” Generali Runing Team wystartują cztery 6-osobowe sztafety oraz dodatkowo 4 zawodników w barwach wspólnej, „łączonej” drużyny ubezpieczeniowej – PIU Insurance Team. Dodatkowo na trasie niedzielnego maratonu Generali reprezentować będzie 17 zawodników.

Królewski dystans maratonu biegacze będą pokonywać w niedzielę, 27 września. Trasa na dystansie 42,195 km wiedzie ulicami wokół centrum Warszawy, po obu stronach Wisły. Start i meta maratonu umiejscowione są w okolicach placu Zamkowego. Wszyscy zawodnicy drużyny Generali Running Team będą rozpoznawalni w kilkutysięcznym tłumie biegaczy, dzięki specjalnie przygotowanym dla nich koszulkom. Jednym z debiutantów tegorocznego Maratonu Warszawskiego będzie Prezes Grupy Generali Polska – Andrzej Jarczyk.

„Maraton Warszawski to impreza stojąca na najwyższym poziomie organizacyjnym i cieszy się uznaniem biegaczy z całej Polski. To doskonały sposób na spędzenie aktywnie wolnego czasu a jednocześnie mobilizacja do pozytywnej rywalizacji oraz walki z własnymi słabościami. Trening i determinacja towarzyszące biegowi to ważne aspekty, który przydają się również w codziennych zmaganiach w życiu prywatnych i zawodowym. Tym bardziej cieszy mnie fakt, iż z roku na rok coraz więcej naszych pracowników dołącza do grupy Generali Running Team. Wszystkim szczerze kibicuję”- podkreśla p. Andrzej Jarczyk, Prezes Zarządu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu