Czy to świńska grypa – nowy serwis G+J

Serwis internetowy www.CzyToGrypa.pl ułatwia wczesne rozpoznanie objawów grypy, w tym wirusa A/H1N1 czyli tzw. świńskiej grypy. Nowy serwis uruchomiło wydawnictwo G+J Polska.Test dostępny w serwisie powstał we współpracy z prof. dr hab. Lidią B. Brydak, kierownikiem Krajowego Ośrodka ds. Grypy z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Test stworzono na podstawie Brytyjskiego Planu Pandemicznego. Zastosowany w serwisie mechanizm rozwiązywania testu umożliwia wykrycie przypadków, które wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem, jak również rozpoznanie objawów grypy, które potencjalnie mogą wskazywać na zakażenie wirusem A/H1N1.

– Oczywiście, ostateczne rozpoznanie możliwe jest wyłącznie w trakcie analiz laboratoryjnych. – tłumaczy Marcin Kozioł, dyrektor multimediów G+J Polska. – Nasz serwis stanowi narzędzie, które ma na celu m.in. uświadomienie ludziom stopnia zagrożenia i w wielu przypadkach konieczności odwiedzenia lekarza, nawet jeżeli użytkownik nie jest dotknięty wirusem tzw. świńskiej grypy.

Korzystanie z testu jest bezpłatne.

Serwis będzie promowany w kilkunastu serwisach internetowych G+J Polska (m.in. Kobieta.pl, Focus.pl, Gala.pl, MojeGotowanie.pl), a także na łamach tytułów należących do G+J Polska.

Sprzedażą reklam w serwisie zajmuje się sieć ARBO Network oraz Dział Reklamy Internetowej Wydawnictwa G+J.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu