BCS Polska wdrożyła system zarządzania magazynem w Oriflame Polska

Spółka BCS Polska zrealizowała dla Oriflame Poland projekt polegający na wdrożeniu sieci radiowej oraz systemu do zarządzania magazynem bcsTiger w warszawskim oddziale Oriflame. BCS Polska to czołowy polski integrator mobilnych rozwiązań IT opartych o technologie komunikacji bezprzewodowej i automatycznej identyfikacji danych.

Oriflame jest międzynarodową firmą kosmetyczną prowadzącą sprzedaż bezpośrednią. Spółka powstała w Szwecji w 1967 roku. Obecnie działa w 61 krajach i prowadzi sprzedaż kosmetyków wyłącznie poprzez konsultantów. W Polsce spółka rozpoczęła działalność w kwietniu 1991 roku. Firma ma ponad 200 placówek (oddziały, filie oraz biura regionalne) na terenie całego kraju.

„Stale zwiększająca się produkcja oraz zainteresowanie naszymi kosmetykami, wymogły na nas potrzebę usprawnienia procesów magazynowych. W celu przeprowadzenia koniecznych zmian zatrudniliśmy doświadczoną firmę BCS Polska, z którą współpracujemy już od kilku lat” – stwierdziła Żaneta Gajek PR & Marketing Manager z Oriflame Polska.

Projekt polegał na modernizacji infrastruktury IT poprzez instalację sieci bezprzewodowej typu AP5131 oraz terminali mobilnych Motorola, drukarek etykiet Zebra, a także skanerów kodów kreskowych. Do obsługi tych urządzeń zainstalowano autorskie oprogramowanie spółki BCS Polska – bcsTiger. System ten pozwala w pełni kontrolować towar w magazynie, co prowadzi do usprawnienia pracy magazynierów, skrócenia czasu operacji magazynowych, poprawienia ich jakości oraz zoptymalizowania zarządzania przestrzenią magazynową.

„Oriflame jest kolejną dużą spółką produkcyjno-handlową, w której wdrożyliśmy system bcsTiger. Wierzymy, że współpraca z nami pozwoli tej firmie znacznie usprawnić procesy zachodzące w magazynach, a co za tym idzie, zwiększyć satysfakcję swoich klientów” – powiedział Artur Puciłowski, Account Manager Sektor MFG z BCS Polska.

Oriflame planuje już wdrożenie systemu bcsTiger w oddziale w Katowicach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu