Antywirus (prawie) idealny

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zabezpieczenie komputera za pomocą antywirusa gwarantuje pełną ochronę systemu przed niebezpieczeństwami krążącymi w sieci oraz przeciwdziała przedostaniu się w niepowołane ręce naszych poufnych danych, które tak często wykorzystujemy dokonując m. in. płatności on -line czy robiąc zakupy w sieci. Najskuteczniejsze programy zabezpieczają nie tylko przed wirusami, ale również atakiem hakerów i innymi zagrożeniami występującymi w Sieci.

Jak wykazały wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne organizacje badawcze: AV-Comparatives, Virus Bulletin oraz AV-Test, palma pierwszeństwa wśród najskuteczniejszych programów antywirusowych po raz kolejny przypadała firmie G Data.

Rysunek Stała wysokiej jakości ochrona – AV TEST

Najnowsze wersje programów antywirusowych, tworzone pod system Windows XP praz Windows Vista pozwalają na uzyskanie maksymalnej ochrony bez nadmiernego obciążania systemu. Nie lada gratką dla stałych użytkowników oprogramowania jest możliwość darmowego przejścia do najnowszej wersji programu. Każdy z pakietów dostępny jest w polskiej wersji językowej, co niezwykle ułatwia administrowanie całym systemem. Natomiast najnowsze wersje programów antywirusowych są coraz doskonalsze i w bardzo niewielkim stopniu przypominają te z ubiegłych lat. To co stanowi wyróżnik, to możliwość tworzenia listy zaufanych programów – tak zwanej Whitelist oraz co szczególnie ważne, minimalne obciążenie systemu podczas pracy programu. Zmianie uległ również projekt panelu nawigacyjnego. Nowy, intuicyjny interfejs użytkownika został wyposażony w technologię OneClick, internauta ma zaś zagwarantowany stały podgląd obciążenia systemu, tak by móc samemu dowolnie dostosowywać parametry programu do swoich potrzeb.

W zależności od potrzeb użytkowników dostępnych jest kilka modeli antywirusów. Klasyczny pakiet AntiVirus przeznaczony jest dla standardowych miłośników Internetu. Program skutecznie rozpoznaje i blokuje najnowsze wirusy, robaki, spyware, konie trojańskie oraz backdoory. Dzięki temu, wykonywanie płatności online oraz przesyłanie danych jest niemal całkowicie bezpieczne, a Internauta nie musi obawiać się zainfekowania systemu, lub tego, że jego poufne dane dostaną się w niepowołane ręce. Pakiet ten blokuje również fałszywe strony, a dzięki zastosowaniu 2 skanerów antywirusowych, sprawdzanie plików trwa kilka chwil nie wpływając przy tym na wydajność sprzętu. Najnowsze wersje zawierają również inteligentny moduł wykrywania nowych zagrożeń oraz dodawania wyjątków do zapamiętanej bazy. Skuteczność ochrony gwarantują również codzienne aktualizacje bazy wirusów.

Kolejny pakiet powstał z myślą o użytkownikach komputerów przenośnych. O wyjątkowości programu stanowi funkcja Silent Firewall gwarantująca cichy tryb pracy oraz eksport on-line zapasowej kopii danych. Najważniejsze dane zabezpieczane są za pomocą sejfów, stąd nawet w przypadku uszkodzenia komputera, prywatne informacje o użytkowniku są całkowicie bezpieczne. Program został zaprojektowany tak, by zapewniał pełną przepustowość łącza internetowego, zapewniając przy tym kompletną ochronę danych przed kradzieżą. Dzięki temu zminimalizowane zostało ryzyko związane z utratą poufnych danych.

Najbardziej kompleksową ochronę dla właścicieli domowych PC-tów zapewni wielozadaniowy antywirus nowej generacji. Dedykowany dla wszechstronnych użytkowników sieci program, umożliwia tak zwaną kontrolę rodzicielską, a więc wirtualny nadzór nad dostępem dziecka do komputera. Dzięki temu strony niewskazane dla najmłodszych są blokowane, a dostęp do nich reguluje hasło znane tylko rodzicom. W tej wersji zoptymalizowana została również funkcja naprawy wpisów rejestru, a wysoki komfort pracy zapewniony jest dodatkowo dzięki blokowaniu nachalnych reklam internetowych, takich jak np. banery. W tak zwanej wersji TotalCare zmodyfikowana została również opcja związana z minimalizowaniem strat transferu danych z komputerowych sieci bezprzewodowych (WLAN), sam zaś system bardzo szybko reaguje na wydawane przez użytkownika polecania, takie jak np. zmiana parametrów programu.

Specjalna wersja została stworzona również dla tych, którzy wydajność swojego sprzętu stawiają na pierwszym miejscu. Zoptymalizowanie wszystkich funkcji pozwala na zapewnienie skutecznej ochrony przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej pracy całego systemu. Dodatkowym plusem jest również niespotykana wręcz jakość rozpoznawania i separacji SPAM-u, w aż 10 różnych językach.

Antywirus z rozbudowanym panelem Firewall to idealne rozwiązanie dla wytrawnych miłośników Sieci. „Program wyposażony jest w inteligentne metody wykrywania zagrożeń występujących w Internecie, dzięki czemu zapewnia ochronę nie tylko przed wirusami, ale również atakiem hakerów” zauważa Tomasz Zamarlik z G Data Software. Jak wykazały indywidualne testy, zastosowanie takiej ochrony zapobiega wykradaniu prywatnych danych, haseł oraz numerów kont bankowych, umożliwiając tym samym bezpieczne korzystanie z usług on-line oraz pozwalając na dostosowanie parametrów antywirusa do indywidualnych potrzeb użytkownika. Program ten skutecznie blokuje groźne połączenia nie tylko przychodzące, ale również wychodzące z naszego komputera.

Wybór wersji programu zależny jest od Twoich indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, z jakich stron korzystasz najczęściej oraz jakie są parametry twojego sprzętu, możesz zabezpieczyć Twój system odpowiednim programem, modyfikując go dodatkowo, by optymalnie odpowiadał Twoim potrzebom. Decyzja w tym względzie należy tylko do Ciebie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu