Web ma znaczenie – dyskusja o wpływie sieci na rozwój biznesu

W poniedziałek, 28 września, w Filharmonii Łódzkiej podczas konferencji „Web ma znaczenie” odbędzie się dyskusja o znaczeniu Sieci w biznesie i jej wpływie na działalność biznesową zaproszonych prelegentów, wśród których znajdą się ludzie sukcesu nie tylko polskiego biznesu, ale również przedstawiciele znanych europejskich firm.

Organizator konferencji „Web ma znaczenie”, firma Makolab, która w tym roku obchodzi 20-lecie powstania, zaprosiła przedstawicieli świata biznesu do udziału w dyskusji o wpływie rozwiązań internetowych na różnego rodzaju formy działalności biznesowej. Wśród zaproszonych prelegentów znalazł się Sławomir Lachowski – założyciel pierwszego internetowego banku w Polsce oraz Andrzej Walczak – współtwórca i współwłaściciel Grupy Atlas, a jednocześnie twórca Atlasu Sztuki. Zaproszenie przyjął także Rafał Brzoska, prezes Inpost, największego niezależnego operatora pocztowego o zasięgu ogólnopolskim.

Konferencję wzbogaci swoim wystąpieniem Jean Philippe Mathes – Menedżer Renault Scope Marketing Group – jednego z czołowych klientów firmy Makolab.

Ranga gości i ich sukcesy biznesowe są już potwierdzeniem, że web ma znaczenie. Jednak celem konferencji jest nie tylko to proste stwierdzenie, ale poparcie go doświadczeniem przybyłych gości. Zważywszy na różnorodność prelegentów i dziedzin biznesu w jakich działają, zaplanowane spotkanie daje możliwość spojrzenia na różne aspekty Sieci i jej zastosowania w dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym świecie.

Autorzy spotkania w Filharmonii Łódzkiej odnoszą się do siedmiu zasad, rządzących Web, opisanych w książce „A united theory of the web” Davida Weinbergera – filozofa Sieci – gdzie za pomocą pojęć takich jak Przestrzeń, Wiedza, Czas, Perfekcjonizm, Wspólnota, Materia i Nadzieja pokazane są najistotniejsze aspekty tego, co określamy jako Web.

– Podczas konferencji chcemy pokazać przełożenia działań webowych na relacje biznesowe, wpływ czynnika czasu na efektywność biznesu – podkreśla Mirosław Sopek, założyciel Makolabu. – Chcemy również odpowiedzieć na pytanie czym jest informacja w Sieci i jaka powinna być, żeby umożliwiała efektywną komunikację z klientem i zarządzanie różnymi równoległymi kanałami informacyjnymi. Czy potrafimy w niedoskonałości Sieci dostrzec szansę na rozwój?

To tylko kilka z tematów i pytań, które poruszone zostaną podczas konferencji „Web ma znaczenie”.

Po wystąpieniach prelegentów odbędzie się panel dyskusyjny, będący podsumowaniem wszystkich wypowiedzi i jednocześnie wspólnie wypracowanym stanowiskiem na temat znaczenia i wpływu Sieci na biznes.

Organizator konferencji dokona ponadto rozstrzygnięcia konkursu skierowanego do młodych, utalentowanych programistów, których zadaniem było stworzenie aplikacji, służącej wizualizacji wyników wyszukiwania.

A na koniec przed gośćmi wystąpi Affabre Concinui – zespół wokalny śpiewający a capella.

„Web ma znaczenie” to konferencja otwarta dla wszystkich użytkowników Sieci, osób fascynujących się jej rozwojem. Wystarczy wejść na stronę www.makolab20lat.pl i zarejestrować się. Wstęp na konferencję jest wolny od opłat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu