UPC jako pierwszy operator w Polsce wprowadza ultraszybki internet nowej generacji

UPC Polska, lider w zakresie prędkości przesyłu danych i jeden z największych polskich dostawców usług internetowych, wprowadza na rynek ultraszybki internet kablowy najnowszej generacji – UPC Fiber Power, oferujący prędkość transmisji danych do 120 Mb/s. Tym samym UPC stało się pierwszym operatorem usług telekomunikacyjnych w kraju, oferującym konsumentom tak szybki Internet na większą skalę i po bardzo korzystnych cenach. Usługi UPC Fiber Power oparte są na innowacyjnym standardzie transmisji danych EuroDOCSIS 3.0. UPC Fiber Power 8 i 25 Mb/s jest od dziś dostępny dla wszystkich, będących w zasięgu usługi internetowej UPC. Od 21 września br. dostęp do usług ultraszybkiego internetu UPC Fiber Power 120 Mb/s oraz 50 Mb/s zyskają mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska. Operator zapowiada stopniowe wdrażanie nowej usługi w kolejnych lokalizacjach. Do końca bieżącego roku przeszło pół miliona polskich gospodarstw domowych będzie w jej zasięgu.

UPC Fiber Power wyznacza nowe standardy na rynku usług internetowych w Polsce

Strategia rozwoju usług internetowych UPC Polska opiera się na oferowaniu usług o najlepszym stosunku prędkości do ceny i wyznaczaniu nowych standardów na rynku, poprzez systematyczne podnoszenie parametrów i dopasowywanie ich do rosnących potrzeb użytkowników sieci. Dlatego w ramach wdrażania technologii EuroDOCSIS 3.0., UPC wprowadza na rynek ultraszybki Internet szerokopasmowy nowej generacji – UPC Fiber Power, który ułatwi internautom pełniejsze i bardziej efektywne korzystanie z zasobów cyfrowego świata. Nowe usługi UPC Fiber Power stworzą także platformę dla dalszych innowacji internetowych w kolejnych latach.

UPC Polska oferuje usługi UPC Fiber Power w czterech opcjach: 8 Mb/s, 25 Mb/s, 50 Mb/s i 120 Mb/s. Dzięki UPC Fiber Power 120 Mb/s, klienci będą mogli ściągać filmy w kilka minut, zaś pobranie pliku wideo o objętości poniżej 1GB zajmie im zaledwie sekundy. Wyższe pakiety z oferty UPC Fiber Power są dobrym wyborem dla gospodarstw domowych, których członkowie korzystają jednocześnie z kilku komputerów lub innych urządzeń, wykorzystujących łącza internetowe. Stanowią też atrakcyjną propozycję dla tych, którzy cenią sobie najszybszy przesył danych, oferowany obecnie na rynku.

Internauci, korzystający z UPC Fiber Power o wyższych parametrach będą mogli jednocześnie oglądać strumieniowe przekazy wideo w jakości HD, pobierać i wysyłać duże pliki, surfować po stronach www bogatych w kontent multimedialny, słuchać radia internetowego, czy prowadzić wideokonferencje w wysokiej rozdzielczości obrazu – bez kompromisów w dziedzinie jakości. Niezależnie od wybranego wariantu, UPC Fiber Power gwarantuje szybką komunikację oraz sprawną obsługę kilku aplikacji internetowych, w tym samym czasie (online multitasking).

Simon Boyd, prezes UPC Polska, wyjaśnia: „Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na stabilne i przystępne cenowo łącza szerokopasmowe o dużych prędkościach przesyłu, które sprostają coraz większym wymogom klientów. Usługi UPC Fiber Power pozwolą nam spełnić wszelkie potrzeby w tym zakresie, zarówno te obecne, jak i te przyszłe, czyniąc ultraszybki Internet osiągalnym dla wszystkich. Jak mawiają piłkarze: dobry piłkarz biegnie nie tam, gdzie jest piłka, lecz tam, gdzie będzie za chwilę. Dlatego musimy myśleć z rozmachem, przygotowywać się na przyszłość.”

Innowacyjna technologia kablowa

UPC Fiber Power jest oparta na EuroDOCSIS 3.0, innowacyjnym standardzie transmisji danych w sieciach kablowych. Dzięki zastosowaniu nowej technologii możliwe jest uzyskanie ultraszybkich prędkości przesyłu danych po istniejących sieciach kablowych, jak i podniesienie poziomu ich zabezpieczeń. Przepływy danych w nowej technologii są wielokrotnie szybsze, niż maksymalna prędkość w standardzie ADSL. Co więcej, jej działanie nie jest, uzależnione od odległości pomiędzy domem klienta a punktem dystrybucyjnym, w przeciwieństwie do ADSL. Cechy te zapewniają UPC przewagę technologiczną i konkurencyjną UPC wobec operatorów, świadczących usługi internetowe za pośrednictwem zwykłych łączy telefonicznych.

Początkowo nowa usługa dostępna będzie w czterech największych aglomeracjach:  w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Wraz z postępującą modernizacją infrastruktury, dostępność Fiber Power w sieci UPC będzie systematycznie poszerzana o kolejne lokalizacje. Pierwszym miastem, w którym zasięg usługi Fiber Power obejmie całą sieć będzie Warszawa. Według planów, nastąpi to jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Parametry usługi internetowej UPC Fiber Power, dostępnej dla klientów indywidualnych:
Dzięki konkurencyjnym cenom firma sprawia, że najszybszy internet na rynku staje się dostępny szerszemu gronu klientów.

usługa     prędkość pobierania  prędkość wysyłania  liczba komputerów Cena

(umowa bez zobowiązania)

  1. Internet Student**     1 Mb/s     128 kb/s     1     50 zł
  2. Fiber Power     8     8 Mb/s     1 Mb/s     3     75 zł
  3. Fiber Power   25     25 Mb/s     1,5 Mb/s     5     90 zł
  4. Fiber Power   50     50 Mb/s     5 Mb/s     5     120 zł
  5. Fiber Power 120     120 Mb/s     10 Mb/s     5     200 zł

* Wszystkie ceny podane w tabeli są  cenami brutto, zgodnymi z cennikiem i nie uwzględniającymi rabatów promocyjnych. Podane prędkości łącz Fiber Power są wartościami maksymalnymi.

**Nowe parametry usługi

W przeliczeniu na 1 Mb/s prędkości pobierania danych, miesięczna opłata w przypadku usługi Fiber Power 120 wyniesie w przybliżeniu 1,67 zł. W ramach usługi UPC Fiber Power klienci otrzymują również możliwość podłączenia większej liczby komputerów do pojedynczego łącza UPC.

usługa     prędkość pobierania  cena w przeliczeniu za 1 Mb/s prędkości (na miesiąc)

  1. Fiber Power     8     8 Mb/s     9,38 zł
  2. Fiber Power   25     25 Mb/s     3,80 zł
  3. Fiber Power   50     50 Mb/s     2,40 zł
  4. Fiber Power 120     120 Mb/s     1,67 zł

Szczegóły oferty dostępne są  pod adresem www.upc.pl/internet.

Wszystkie usługi UPC dla klientów indywidualnych można zamawiać na stronie www.upc.pl, pod numerem infolinii 0801 94 95 96 lub 032 4 94 95 96, w lokalnych Biurach Obsługi Klienta oraz u przedstawicieli handlowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu