Simone Bagel-Trah nowym prezesem Komitetu Akcjonariuszy firmy Henkel

Komitet Akcjonariuszy firmy Henkel AG & Co. wybrał na stanowisko przewodniczącej Simone Bagel-Trah. Przejmie ona obowiązki od Albrechta Woeste, który był członkiem komitetu od 1976 roku, a jego przewodniczącym od 1990 r. Jutro Simone Bagel-Trah ma także zostać wybrana na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej firmy Henkel. Zmiana ta stanowi zwieńczenie procesu przekazania władzy piątemu pokoleniu rodziny Henkel.

Simone Bagel-Trah została wybrana na stanowisko przewodniczącej Komitetu Akcjonariuszy firmy Henkel, przejmując ster od wieloletniego przewodniczącego Albrechta Woeste. Na zebraniu Rady Nadzorczej w najbliższy wtorek Bagel-Trah zostanie także oficjalnie mianowana przewodniczącą tego organu w zastępstwie Albrechta Woestego. Zgodnie z tradycją Henkla, decyzję o tej zmianie podjęto odpowiednio wcześniej – już w kwietniu 2008 r. Albrecht Woeste poinformował, że chciałby, by jego następczynią została 40-letnia doktor mikrobiologii.

Jako członek organów korporacyjnych Henkla, Albrecht Woeste był blisko związany z historią firmy przez kilka dziesięcioleci. 73-letni obecnie Woeste był przewodniczącym Rady Nadzorczej oraz Komitetu Akcjonariuszy od 1990 r. Jest prawnukiem założyciela firmy, Fritza Henkla, reprezentując tym samym czwarte pokolenie rodziny Henkel.

– Albrecht Woeste przez wiele lat miał decydujący wpływ na rozwój Henkla. Nigdy nie stracił z oczu tradycji firmy. I za to chciałbym mu gorąco podziękować w imieniu wszystkich pracowników – powiedział Kasper Rorsted, prezes zarządu Henkla.

– Jednocześnie cieszymy się na współpracę z Simone Bagel-Trah, by wspólnie poprowadzić naszą firmę ku przyszłości – dodaje.

Simone Bagel-Trah, jako praprawnuczka założyciela firmy, należy do piątego pokolenia rodziny Henkel. Była członkiem Rady Nadzorczej Henkel KGaA w latach 2001-2005, a od 2005 r. jest członkiem Komitetu Akcjonariuszy. W kwietniu 2008 r. została członkiem Rady Nadzorczej Henkel AG & Co. KGaA i jednocześnie mianowana wiceprzewodniczącą Komitetu Akcjonariuszy Henkel AG & Co. KGaA oraz Rady Nadzorczej Henkel Management AG. Bagel-Trah jest partnerem i dyrektorem firmy zajmującej się badaniami z dziedziny mikrobiologii klinicznej Antiinfectives Intelligence z siedzibą w Rheinbach koło Bonn. Jest mężatką i ma dwoje dzieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu