Nowy członek Zarządu Interactive Intelligence

Firma Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, wybrała Richarda G. Halperina, byłego prezesa JBA International, nowym członkiem swojego Zarządu.

Decyzja zapadła 11 września ze skutkiem natychmiastowym. Halperin wnosi do Interactive Intelligence ponad 30-letnie doświadczenie w sprzedaży i zarządzaniu, zdobyte w trakcie pracy dla dużych spółek technologicznych. Przed dołączeniem do Zarządu Interactive Intelligence Halperin był prezesem spółki JBA International, odpowiadając w latach 1991-1998 za jej amerykański oddział. W czasie jego kadencji oddział ten zwiększył obroty z 9 mln USD do 165 mln USD, cały czas zachowując zyskowność i z powodzeniem wchodząc na giełdę w 1994 .

Wcześniej Halperin był wiceprezesem System Software Associates (SSA) odpowiedzialnym za sprzedaż, usługi i marketing na rynku amerykańskim i międzynarodowym. W latach 1985 do 1989, gdy zajmował to stanowisko, firma zwiększyła swoje przychody ze sprzedaży oprogramowania z 4 mln USD do 95 mln USD, utrzymując przez cały czas rentowność i z sukcesem wchodząc na giełdę w 1987 r.

Halperin ukończył w 1970 r. studia licencjackie na wydziale zarządzania Northwestern University. Mieszka w miejscowości Jupiter na Florydzie, USA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu