Archeodzieciaki.pl – pierwszy portal archeologiczny dla dzieci

W sieci, pod adresem www.archeodzieciaki.pl ruszył pierwszy portal edukacyjny dla dzieci i ich rodziców o tematyce archeologicznej. Projekt Klub Młodego Archeologa realizuje Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii UW. Realizacją serwisu oraz jego promocją w Internecie zajęła się agencja interaktywna Kompan.pl.

Portal ma nie tylko uczyć dzieci archeologii, ale również spełniać funkcje rozrywkowe. Znalazło się na nim wiele gier, zabaw i quizów, które wprowadzą najmłodszych w pasjonujący świat archeologii. Całość jest przygotowana w zabawnej formie pozwalającej na naukę przez zabawę. Serwis skierowany jest również do nauczycieli, którzy poszukują ciekawych pomysłów na poprowadzenie lekcji nt. archeologii i zamierzchłych czasów naszej historii.

1 Archeodzieciaki.pl, Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii UW, Klub Młodego Archeologa, Kompan.pl

Główna promocja portalu rozpoczęła się w ostatnią sobotę na XV Festynie Archeologicznym, który odbył się w Biskupinie. Odbywająca się od 19 września tegoroczna edycja imprezy poświęcona jest bogatej i kolorowej kulturze węgierskiej, a hasłem przewodnim jest: „Polak – Węgier, dwa bratanki”. Oprócz wydarzeń związanych z tym motywem na zwiedzających czeka mnóstwo innych atrakcji – pokazy, warsztaty, prezentacje i wystawy. Festyn potrwa do 27 września.

Portal www.archeodzieciaki.pl może być początkiem ciekawej przygody dla naszych milusińskich.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu