Jak zwiększyć zyskowność i kontrolować płynność w firmie budowlanej dzięki narzędziom Business Intelligence

Solemis Group uczy na bezpłatnych warsztatach dla firm. Solemis Group SA ze swoimi partnerami rozpoczął cykl bezpłatnych, kameralnych warsztatów dla firm budowlanych. Celem spotkań – prowadzonych pod wspólnym tytułem „Efektywne zarządza nie projektami” – jest prezentacja metod i narzędzi do lepszego zarządzania finansowego w firmie budowlanej – dzięki czemu zwiększyć można rentowność działania i uniknąć utraty płynności finansowej, tak niebezpiecznej w przypadku firm budowlanych.

Pierwsze, gdyńskie spotkanie z tego cyklu zgromadziło 7 dużych firm budowlanych z Pomorza. Kolejne spotkania planowane są w Gdańsku i Szczecinie oraz organizowane wspólnie z firmą Jurasoft – w Katowicach. Daty spotkań nie są jeszcze konkretnie ustalone, ale można się już na nie wstępnie rejestrować – wówczas o szczegółach i terminach Solemis będzie informował mailowo.

Harmonogram spotkań  i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.solemis.com

Pierwsze, inaugurujące cykl, spotkanie odbyło się w Hotelu Blick w Gdyni.

Wprowadzającą prezentację  o controllingu, budżetowaniu i narzędziach je wspomagających wygłosił Michał Chalastra – gość specjalny spotkania – wykładowca controllingu na Uniwersytecie Gdańskim i członek Rady Programowej czasopisma „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”.

Specjaliści z Solemis Group zaprezentowali na przykładzie systemu PROPHIX możliwości skutecznego planowanie kosztów i przychodów dla konkretnej inwestycji, jak i konsolidowanie informacji z kilku realizowanych projektów oraz bieżącej aktualizacji i korygowania budżetu w trakcie realizacji inwestycji. Na konkretnych przykładach z branży budowlanej przedstawiono m.in. rozbudowane możliwości  tworzenie prognoz i scenariuszy kosztowych, bieżący dostęp do informacji na temat realizowanych planów. Pokazano także łatwość uzyskania – na każde życzenie –  dodatkowych, niestandardowych raportów i analiz.

Uczestnicy spotkania bardzo żywo reagowali – zadawali dużo bardzo konkretnych pytań m.in. dotyczących możliwości korygowania założeń budżetowych w trakcie jego realizacji, dynamicznej zmiany alokacji kosztów czy dokonywania różnych analiz. Pytających zaskakiwały – pozytywnie – uzyskiwane odpowiedzi. Prowadzący praktycznie natychmiast demonstrowali jak w PROPHIX można zrealizować potrzeby zgłaszane przez pytającego.

Bardzo pozytywnie odebrano także informacje o łatwości integracji systemu PROPHIX z wymienianymi systemami klasy ERP jakie stosowane są w budownictwie. Wszyscy zaskoczeni byli również podanymi przykładami czasu realizacji implementacji systemu w różnych firmach, który zamykał się w zakresie od 7 dni do max. 3 miesięcy.

W kuluarowych rozmowach przy kawie, usłyszeć można było stwierdzenia, że dzięki systemowi można tak precyzyjnie zaplanować i monitorować przepływy gotówkowe w firmie by nie było konieczne, lub zostało zredukowane do minimum,  wspomaganie się kredytami krótkoterminowymi. W takim wypadku, koszty implementacji systemu, średnia firma budowlana pokryje z maksymalnie. trzymiesięcznych oszczędności kosztów pozyskiwania gotówki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu