UseLab edukuje w dobie Internetu

W dniach 19-20 września br. odbędzie się, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie konferencja „Edukacja w dobie Internetu”. Spotkanie, współorganizowane przez Instytut Społecznej Psychologii Internetu i Komunikacji (SPiK), jest skierowane do środowisk edukacyjnych, w szczególności szkolnych – dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, a także do wszystkich osób, które są zainteresowane zmianami w środowisku edukacyjnym, zachodzącymi w wyniku upowszechnienia Internetu i technologii informacyjnych.

Program konferencji „Edukacja w dobie Internetu” obejmuje m.in. wystąpienia pracowników, studentów i absolwentów Społecznej Psychologii Internetu i Komunikacji.

– Jest to wspaniała okazja dla studentów SPiK, aby dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość na rynku pracy – przekonuje jeden z prelegentów konferencji, Hubert Anyżewski, wiceprezes zarządu UseLab Sp. z o.o. – Serdecznie zapraszam wszystkich studentów SPiK do wzięcia udziału w tej konferencji. Jestem pewien, że każdy znajdzie tu wiele przydatnych informacji np. jak rozwija się rynek HCI w Polsce, jakich kompetencji oraz warsztatu oczekuje się od absolwenta SPIK itp. – zachęca Anyżewski.

W trakcie konferencji odbędzie się również promocja nowej książki pod redakcją prof. Andrzeja Nowaka, dr Katarzyny Winkowskiej-Nowak i dr Ludmiły Rycielskiej, pt. „Szkoła w dobie Internetu”, która ukaże się nakładem wydawnictwa PWN we wrześniu tego roku.

– Ważne jest, aby tego typu wydarzenia odbywały się jak najczęściej. Studenci, i nie tylko oni, powinni być świadomi, tego, jak istotna jest odpowiednia, można powiedzieć „humanistyczna” edukacja, a więc nie tylko nauka samego programowania, ale także wykorzystanie osiągnięć psychologii w kontekście technologii – tłumaczy Anyżewski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu