Zakończyła się I Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów OSiRów

W dniach 10-11 września br. w Lublinie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Ośrodków Sportu i Rekreacji (OSiR). Organizatorem tego wydarzenia był MOSiR Bystrzyca. W konferencji wzięło udział ponad 40 przedstawicieli miejskich ośrodków i rekreacji, w tym m.in. z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Lublina i Gorzowa Wielkopolskiego.

Uczestnicy debaty wraz z zaproszonymi prelegentami przez dwa dni starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące roli OSiRów w polskich miastach i określić możliwość podniesienia ich efektywności.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony był formom prawnym zarządzania OSiRami. Dyrektor BBOSiRu Bielsko Biała p. Marek Sokołowski zaprezentował możliwe formy prawne jednostek budżetowych. Podkreślił także, że „w działalności jednostki budżetowej, w odróżnieniu od spółki prawa handlowego, osiągnięty wynik finansowy nie jest priorytetem”. Podczas prezentacji p.t. „OSiR jako zakład budżetowy na przykładzie WOSiRu Warszawa” dyrektor Janusz Kopaniak podkreślał funkcję społeczną pełnioną przez OSiRy. „Aby możliwe było korzystanie z obiektów w ramach „przysłowiowej złotówki” zakłady budżetowe dofinansowane są przez miasta. Dotacje jednak nie mogą przekraczać 50% kosztów ich utrzymania” – powiedział Janusz Kopaniak. Podczas panelu dyskusyjnego kończącego pierwszy dzień konferencji dyrektorzy OSiRów jednoznacznie stwierdzili, iż nie ma jednego uniwersalnego modelu zarządzania OSiRem, a narzędzia podnoszące efektywność powinny być indywidualnie dostosowywane.

W trakcie drugiego dnia konferencji uczestnicy wraz z prelegentami próbowali odpowiedzieć na pytanie: jak podnieść efektywność OSiRów? Tomasz Rak, dyrektor handlowy NEC Europe Ltd. i Wojciech Majeran, dyrektor zarządzający Ciszewski Marketing Sportowy przedstawiali koncepcje innowacyjnego systemu NEC Venue Management, służącego do kompleksowego zarządzania obiektami rekreacyjno -sportowymi oraz obsługującego relacje z klientami.

„Nowoczesne bazy danych, telefonia mobilna, CRM połączony z systemem ID, terminale do e-płatności z możliwością podłączenia do rozwiązań biometrycznych, kontrola wejść bazująca na odciskach palców oraz identyfikacji twarzy, to tylko niektóre z rozwiązań, które daje możliwość kompleksowego i efektywnego zarządzania profilami klientów i partnerów. Umożliwia tworzenie programów lojalnościowych i członkowskich, a także pozwala na analizę i kontrolę ich historii zakupowej – powiedział Tomasz Rak dyrektor handlowy NEC Europe Ltd.

„Za rok planujemy kolejną edycję konferencji. Tego typu wydarzenia dają możliwość dzielenia się doświadczeniami i sprzyjają podnoszeniu efektywności funkcjonowania OSiRów ” – zapowiedział gospodarz konferencji Mariusz Szmit, dyrektor MOSiRu Bystrzyca.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu