Lufthansa Technik rozszerza zakres usług świadczonych dla Wizz Air

Wizz Air, największa nisko-kosztowa linia lotnicza w Polsce i Środkowej- Wschodniej Europie oraz Lufthansa Technik AG ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy poprzez przedłużenie usługi Total Component Support TCS® zawierającej serwis hamulców i opon. Kontrakt podpisany został przez Józsefa Váradiego, Prezesa Wizz Air i Augusta Wilhelma Henningsena, Prezesa Zarządu Lufthansa Technik. Przez kolejnych 10 lat Lufthansa Technik będzie świadczyć usługi techniczne i dostarczać podzespoły dla stale powiększającej się floty Wizz Air, która w 2017 r. będzie złożona z 132 samolotów Airbus A320.

W ramach podpisanej umowy eksperci Lufthansa Technik będą odpowiedzialni za wszelkie aspekty związane z dostarczaniem podzespołów dla floty Wizz Air: sporządzanie dokumentacji technicznych, przeglądy i naprawy zużytych części. Nowy kontrakt zawiera także zapis o kontynuacji dodatkowej obsługi hamulców i opon, jakie Lufthansa Technik wykonuje dla Wizz Air w swojej bazie we Frankfurcie.

„Lufthansa Technik jest integralną częścią sukcesu Wizz Air od samego początku działalności naszej firmy” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air. – „Wysoki standard usług, jaki oferuje Lufthansa Technik jest niezbędny dla naszego niezawodnego działania i zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa. Cieszymy się z kontynuowanej współpracy”.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Wizz Air po raz kolejny wybrał system Total Component Support TCS®” – przyznał August Wilhelm Henningsen, Prezes Zarządu Lufthansa Technik. „Jestem przekonany, że usługi poszerzone o serwis opon i hamulców umocnią Wizz Air w przekonaniu o niezawodności naszej firmy. Co więcej, zapewnimy Wizz Air elastyczną usługę, dostosowaną do ambitnych planów rozbudowy floty”.

Kontrakt między Wizz Air a Lufthansa Technik to przedłużenie udanej współpracy, jaka nawiązała się w momencie rozpoczęcia lotów przez Wizz Air w 2004 r. Poza wsparciem w obsłudze podzespołów, kół oraz hamulców, Lufthansa Technik zapewni służbę inżynierską dla całej floty Wizz Air oraz obsługę liniową w Budapeszcie. Obsługa ta będzie wykonywana przez Lufthansa Technik Budapest, spółkę siostrzaną LHT.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu